Dziś jest: 23.02.2024
Imieniny: Damiana, Polikarpa
Data dodania: 2021-09-06 10:37

Redakcja

Czy odkurzacz bezprzewodowy przydaje się w domu?

Czy odkurzacz bezprzewodowy przydaje się w domu?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Materiał Partnera

Dom kojarzy nam się z bezpiecznym i czystym miejscem. To tam możemy odpocząć po ciężkim dniu pracy i tam możemy w pełni być sobą. Nie jesteśmy jednak w stanie poczuć się tam dobrze, jeżeli mieszkanie źle wygląda - jest w nim brudno, w ogóle nie sprzątamy. To właśnie dlatego – pomimo naszej ogólnej niechęci - w każdym tygodniu wykonujemy porządki domowe. Niektórzy ludzie nie mają z tym problemu – a inni wręcz nienawidzą każdej minuty poświęconej na odkurzanie czy mycie podłóg. Oba te podejścia są zrozumiałe - lubimy różne rzeczy, a inne sprawiają nam przykrość. Sprzątanie jest jednak konieczne – robimy to także dla swojego zdrowia. W brudnych i zaniedbanych pomieszczeniach jest mnóstwo zarazków i alergenów - wiemy, że nie możemy narażać na to siebie i swoich bliskich.

reklama

Od lat próbujemy jakoś usprawnić swój system czyszczenia pomieszczeń - wymyślamy różne plany, czasami zatrudniamy do tego osoby z zewnątrz. W większości przypadków jednak to my sami robimy wszystko i ciągle szukamy sprytnych rozwiązań, które pozwolą nam zaoszczędzić przynajmniej trochę czasu. Producenci starają się nam pomóc, więc co i raz wprowadzają na rynek nowe produkty – takie, które czyszczą dokładniej, szybciej i po prostu mądrzej. Jednym z takich urządzeń jest odkurzacz bezprzewodowy.

Dlaczego klasyczny model odkurzacza przestał się sprawdzać? To proste - działa on wolno, jest ciężki i zupełnie nieporęczny. Korzystamy z niego, bo się do tego przyzwyczailiśmy - ale jednocześnie za każdym razem widzimy tutaj mnóstwo wad. Nie chce nam się biegać od pokoju do pokoju, podłączając ciągle odkurzacz do innego gniazdka. Jego kabel zahacza o meble, odłącza się od kontaktu i po prostu nam przeszkadza. W odkurzaczach bezprzewodowych tego wszystkiego już nie ma - możemy nim dowolnie manewrować i zwykle nie waży on więcej niż 4 kilogramy. Już tutaj widzimy, że producenci w końcu zaczynają lepiej rozumieć nasze potrzeby. Sam wybór idealnego sprzętu to jednak kolejne wyzwanie. Jakie są najlepsze odkurzacze bezprzewodowe? Czym powinniśmy kierować się podczas takiego zakupu? Postaramy się rozjaśnić Ci trochę tą sytuację.

Odkurzacz bezprzewodowy - najważniejsze parametry

Na pewno będzie nam zależało na tym, aby nasz odkurzacz miał dużą moc – wtedy czyścimy lepiej dywany i możemy mieć pewność, że żaden kurz nie pozostanie przypadkiem na naszej podłodze. Warto zwrócić uwagę na czas, jaki jest on w stanie pracować bez przerw – to ma duże znaczenie, w szczególności, jeżeli zaplanowana do sprzątnięcia powierzchnia jest naprawdę spora. W dużych domach na pewno przyda nam się taki sprzęt, który działa przez przynajmniej 60 minut.

Możemy zwrócić uwagę na posiadane akcesoria - moduł ssący to duże ułatwienie i to z jego pomocą czyścimy kanapy oraz półki, które znajdują się trochę wyżej. Możemy też łatwo sprzątnąć obszar pod łóżkiem czy wewnątrz szafy. Takie drobiazgi naprawdę mają znaczenie, bo od tego później zależy, jak szybko jesteśmy w stanie sprzątnąć i czy jest to dla nas wygodne.

Odkurzacz bezprzewodowy - najważniejsze parametry

Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twój odkurzacz bezprzewodowy był w stanie także umyć podłogę - możesz również znaleźć takie modele. Jest to na pewno większy koszt, ale oszczędzasz jeszcze więcej czasu – wykonujesz dwie czynności jednocześnie. Dobrze się wcześniej zastanowić nad tym, czy taka opcja nam się przyda.

Jak zadbać o swój odkurzacz bezprzewodowy?

Zanim jeszcze kupimy sobie swój własny sprzęt - warto wiedzieć, jak dbać o odkurzacz bezprzewodowy. Nie ma w tym nic trudnego. Na pewno musimy uważać podczas jego stosowania. Choć takie sprzęty są tworzone z dobrej jakości materiałów - powinniśmy w dalszym ciągu przechowywać je w bezpiecznym miejscu. Musimy regularnie je ładować i upewniać się, że znajdują się w suchym pomieszczeniu.

Bardzo istotne jest prawidłowe opróżnianie pojemnika. W odkurzaczach bezprzewodowych ogromną zaletą jest to, że nie musimy wymieniać worka - dzięki temu cały proces jest o wiele bardziej higieniczny i zmniejszamy ryzyko ponownego zabrudzenia naszych pomieszczeń. Zbiornik wystarczy opróżnić do kosza, a następnie przetrzeć na sucho. Aby był on jeszcze czystszy, możemy go także opłukać pod wodą i ponownie wytrzeć. W ten sposób łatwo pozbędziemy się całego kurzu i alergenów. Ta czynność może być, dla jeszcze większego bezpieczeństwa, wykonywana w rękawiczkach. Nie zapominajmy o czyszczeniu takiego pojemnika regularnie.

Tak samo często czyścimy także filtr i poszczególne końcówki - jest to szczególnie istotne w momencie, gdy nasz odkurzacz posiada filtr wodny – jakiegokolwiek zaniedbania mogą tutaj prowadzić do rozwinięcia się pleśni, a tego przecież na pewno nie chcemy. W przypadku końcówek wystarczy tylko przetarcie ich wilgotną ściereczką. Pamiętajmy o tym, że im lepiej dbamy o swój odkurzacz – tym dłużej będzie on w stanie prawidłowo nam posłużyć

Odkurzacze bezprzewodowe marki Bosch

Jeżeli zależy nam na zakupie produktu dobrej marki, który posiada dużo różnych funkcji i cieszy się zaufaniem klientów na całym świecie - możemy wziąć pod uwagę odkurzacze bezprzewodowe firmy Bosch. Zdecydowana większość z nas miała już kiedyś w życiu okazje korzystać z jakiegoś ich sprzętu - jeżeli my sami go nie posiadamy to pewnie mają go w swoich domach nasi rodzice. Ludzie lubią wybierać urządzenia takich marek, które funkcjonują na rynku od lat – oznacza to, że się sprawdziły i klienci w dalszym ciągu chcą korzystać z ich usług.

Odkurzacze bezprzewodowe marki Bosch

Bosch doskonale wie, że takie zaufanie uzyskał i teraz musi robić wszystko, aby je utrzymać - to właśnie dlatego produkuje on różnego rodzaju odkurzacze i stara się zapewnić sprawne urządzenia domowe dla wszystkich klientów. Znajdziemy u nich produkty droższe i tańsze - tak, aby każdy mógł wybrać sobie to, co mu odpowiada. Jednocześnie mamy pewność, że nawet te produkty, za które zapłacimy mniej – dalej będą działać dobrze i posłużą nam przez długi czas.

Odkurzacze bezprzewodowe firmy Electrolux

Możemy oczywiście sprawdzić sobie też inne sprzęty - warto przejrzeć najlepsze odkurzacze bezprzewodowe od Electrolux. Dlaczego? Ponieważ to kolejna firma, która stara się zaspokajać potrzeby społeczeństwa. Tworzą oni takie odkurzacze bezprzewodowe, które są idealnie dostosowane do osób walczących z alergią - usuwają prawie 100% alergenów i tym samym pomagają nam zachować dobre zdrowie. W tym celu wykorzystują technologię UV.

Ich odkurzacze bezprzewodowe wyposażone są zwykle w dużo różnych szczotek i końcówek, a niektóre modele posiadają dodatkową opcję oświetlenia LED. Są one wyjątkowo wydajne, pracują cicho i zwykle nie krócej niż 50 minut. Dodatkowo są idealne dla alergików. Koniecznie zapoznaj się z ofertą marki Electrolux - być może znajdziesz model pasujący do siebie.

Materiał Partnera

Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • pomaranczka 2021-09-16 07:45:39 95.41.*.*
    Mam w domu automatyczną roombę, czy się przydaje? To pytanie retoryczne. :)
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • Granat 2021-09-06 14:44:45 31.60.*.*
    Zwykłe miotły i trzepaki dają gwarancję że będzie czysto i zdrowo . Oszczędzajmy energię jest bardzo droga .
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0

www.autoczescionline24.pl