Czarny Polak z Zanzibaru robi furorę w sieci. Wkrótce odwiedzi Olsztyn

Czarny Polak z Zanzibaru robi furorę w sieci. Wkrótce odwiedzi Olsztyn
Deo w Warszawie
Fot. Zanzibar z Deo / FB

Jego filmik o nauce języka polskiego bije w sieci rekordy popularności, na co dzień pracuje jako przewodnik wycieczek po Zanzibarze. Deo z Zanzibaru. Bo o nim mowa, jest ulubieńcem turystów. Olsztynianie także będą mieli okazję z nim porozmawiać, bo już w najbliższą niedzielę „czarny Polak” odwiedzi stolicę Warmii i Mazur.

Deogratius Peniel Torio, bo tak naprawdę nazywa się „Czarny Polak”, urodził się w Tanzanii, ale mieszka na Zanzibarze. Pracuje jako przewodnik wycieczek na Zanzibarze i organizuje safari w Tanzanii. Polacy go uwielbiają. Nic dziwnego, bo Deo biegle mówi po polsku, a języka nauczył się od polskich budowlańców, którzy stawiali w Afryce hotel. Następnie zatrudnił się w tym hotelu, gdzie kontynuował naukę polskiego poprzez kontakt z turystami z naszego kraju. Aby nie mieć problemów z komunikowaniem się z kolegami z pracy, kupił sobie zeszyt, gdzie zapisywał słówka.

- Kleszcze, kabel, rurki, zaprawa, beton, mur, drągi, ściana - o wszystko, co widziałem, pytałem, a nazwy zapisywałem w zeszycie – wymienia na filmiku Deo, który już po czterech miesiącach edukacji bez problemu dogadywał się z ekipą budowlaną.

Jako pilot wycieczek „Czarny Polak” nie zanudza turystów mało ciekawymi historiami, ale w interesujący, energiczny sposób prezentuje atrakcje malowniczej afrykańskiej wyspy, na której na co dzień żyje. „Czarny Polak” prowadzi własny kanał na You Tube, gdzie co jakiś czas wstawia nagrania, na których przedstawia lokalne atrakcje, zdradza, co warto kupić na afrykańskim targu oraz prezentuje plantacje przypraw i owoców.

Jego marzeniem od zawsze było odwiedzenie Polski. Życzenie to w końcu się spełniło - Deo od 19 kwietnia podróżuje po naszym kraju, a niedługo przyjedzie także do Olsztyna. Już w najbliższą niedzielę, 28 kwietnia, o godz. 11 mieszkańcy miasta będą mieli możliwość wraz z Afrykaninem zwiedzić starówkę, zamek czy park. Na godz. 15 przewidziano spotkanie w Ceskiej Hospodzie, na którym nie zabraknie opowieści o Zanzibarze. Po spotkaniu zaplanowano przejazd do Gietrzwałdu do Plattówki na biesiadowanie przy ognisku, wspólne śpiewy i degustację nalewek.

Komentarze (9)

Dodaj swój komentarz

 • Issru 2019-04-24 18:51:39 5.173.*.*
  ...przynajmniej chlopak bez kompleksow i z dystansem do siebie.. :) powodzenia w obcowaniu ze sciskodupnymi Polakami hehe
  Odpowiedz Oceń: 5 0 Zgłoś treść
 • xnx 2019-04-23 22:12:53 212.180.*.*
  widziałem go na żywo na Zanzibarze biegał po Stown Town w niebieskiej koszulce z napisem czarny polak
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • Młoda 2019-04-23 19:26:56 37.47.*.*
  Brawo portal. Wszędzie piszą o strajku nauczycieli a tutaj o czarnym Polaku.Zmowa milczenia w Olsztynie zapanowała wokół tego kukułczego jaja. Jutro radni olsztynścy złamią prawo czym udowodnią że ten strajk ma podłoże polityczne. Dobrze że sami nauczyciele zaczęli myśleć czego wyrazem jest sprzeciw wobec samozwanczego ogólnopolskiego komitetu strajkowego w kwestii klasyfikowania maturzystów. Nie będzie nauczycielom z Wrocławia nauczyciel z Krakowa mówił co mają robić. Podobno strajkiem zarządza Prezydium ZNP. Ale widzę że w każdym ośrodku strajkowym jest osobna władza. Polak na zagrodzie równy wojewodzie. Już nie tworzenie i śpiewanie piosenek jest ważne. Teraz aby powoli wycofać się że strajku przy zachowaniu ,,twarzy" trzeba apelowac o klasyfikację. Jakoś brak mi w tym proteście logicznych rozwiązań.
  Odpowiedz Oceń: 10 7 Zgłoś treść