Chciał popełnić samobójstwo we Francji. Międzynarodowa współpraca służb zapobiegła tragedii

Chciał popełnić samobójstwo we Francji. Międzynarodowa współpraca służb zapobiegła tragedii
Fot. Pixabay.com

Policjanci z Iławy dostali zgłoszenie od zaniepokojonego mężczyzny, który wyjaśnił, że jego syn jest w złym stanie psychicznym i może targnąć się na życie. Dzięki szybkiej reakcji polskich i francuskich służb, nie doszło do tragedii.

Do centrum powiadamiania ratunkowego zadzwonił zaniepokojony mieszkaniec powiatu iławskiego, który poinformował dyżurnego, że martwi się o swojego syna przebywającego we Francji. W ostatniej rozmowie z rodziną mężczyzna mówił, że nie chce mu się żyć, w związku z tym jego najbliżsi nabrali podejrzeń, że chce on popełnić samobójstwo.

Policjant z Iławy o zdarzeniu poinformował funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, a ci pojechali do domu rodzinnego mężczyzny i zebrali niezbędne informacje na temat 32-latka. Stróże prawa ustalili, że we Francji podróżuje on samochodem służbowym, a kontakt z nim był niemożliwy. W związku z tym zdarzenie zostało zgłoszone do Biura Międzynarodowej Współpracy w Komendzie Głównej Policji i w ten sposób wiadomość o 32-latku trafiła do francuskich funkcjonariuszy. Ci ustalili, gdzie mężczyzna przebywa i udzielili mu pomocy.

32-latek został objęty specjalistyczną opieką medyczną.

Źródło: własne/KWP Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz