Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się Menu
Na skróty
27.07.2026 Julii, Lilii, Natalii Pogoda 15/18

Chcesz wyrzucić choinkę? Zrób to z głową

Łukasz Czarnecki-Pacyński ·
Chcesz wyrzucić choinkę? Zrób to z głową
Władze miasta przypominają, aby nie wyrzucać choinek przed budynkami, bo to zaśmieca miastoFot. Archiwum Referatu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi w Wydziale Środowiska Urzędu Miasta Olsztyn

Nadejście Święta Trzech Króli to dla wielu z nas sygnał, że czas pozbyć się świątecznego drzewka. Wiecznie zielona choinka symbolizuje co prawda wieczne życie duchowe człowieka, sama podlega jednak nieubłaganie prawom przyrody i po kilku tygodniach stania w ciepłym mieszkaniu przestaje już być jego atrakcyjną ozdobą. Jak pozbyć się jej wtedy z domu, by sprawić jak najmniej kłopotów służbom komunalnym?

reklama

- Pamiętajmy, by nie porzucać niepotrzebnych choinek byle gdzie, bo będzie to wtedy zwykłe zaśmiecanie miasta - przypomina Rafał Trejnis, kierownik Referatu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi w Wydziale Środowiska olsztyńskiego ratusza. - Jeżeli mieszkacie na osiedlu mieszkaniowym, to miejscem odniesienia choinki będzie wybrany osiedlowy punkt gromadzenia odpadów. Jeżeli w domku jednorodzinnym, należy zostawić drzewko przy swoim śmietniku.

Na każdym olsztyńskim osiedlu niepotrzebne choinki będą odbierane tej zimy dwa razy i szczegółowy harmonogram tych odwozów można znaleźć na stronie https://czysty.olsztyn.eu/harmonogram.

- Bardzo prosimy mieszkańców o dostosowanie się do harmonogramów odbioru, aby uniknąć sytuacji jak na załączonych zdjęciach - podsumowuje kierownik Trejnis.

Komentarze (26)


  • Nagórki 2022-02-10 20:55
    Jest 10.02.2022 i wg harmonogramu choinki już powinny zniknąć a dalej są. Co można z tym zrobić, komu zgłosić?
    Odpowiedz 0 0
  • Uwqażny 2022-01-09 19:24
    Do pana od harmonogramów: co roku po Sylwestrze kontenery na szkło są pełne i dookoła ich walają się butelki których nie ma gdzie wyrzucić. Może uwzględnia pan w HARMONOGRAMIE taką okoliczność i wyśle śmieciarki po szkło 31grudnia, tak by po Sylwestrze było gdzie to szkło wrzucać?
    Odpowiedz 2 0
  • Bidon 2022-01-07 18:41
    Idę ubrać choinkę. A potem ją wyjebie zgodnie z harmonogramem.
    Odpowiedz 5 0
  • Wladyslaw Jagiello 2022-01-07 09:00
    Akcja choinka na najblizszy miesiac? A co z pozostalumi smieciami? Przed dworcem zachodnim w parku pelno butelek po piwie, malpkach itp. Nikt tego nie sprzata! Przyjada raz na jakis czas oproznia kosze i tyle w temacie. Choinka przy smietniku poczeka, nie kole w oczy jak syf na chodniku. Prosze to posprzatac!!!
    Odpowiedz 5 0
  • I have 2022-01-06 20:26
    Masz rację ten harmonogram napisał typowy urzędas nic z niego nie wynika.
    Odpowiedz 7 2
  • Panie Trejnis napisz pan po ludzku 2022-01-06 19:23
    Panie Trejnis dam panu dobrą radę: spojrzałem na ten harmonogram od którego pan odsyła i co? i jest napisany po urzędniczemu - nic z niego nie można zrozumieć, podział miasta na sektory, dziwne tabele z których cokolwiek można wyciągnąć, jakieś drobnym druczkiem dopiski. Panie napisz pan po ludzku.
    Odpowiedz 9 2
  • NOL z wyboru 2022-01-06 17:48
    to na foto to ta metropolia Olsztyn 😂😂🤣🤣😅😅😅😅
    Odpowiedz 4 3
  • Piotr 102 2022-01-06 15:37
    Kupiłem choinkę w Auchan. Aż żal wyrzucać.
    Odpowiedz 1 1
  • HGWXIX 2022-01-06 13:45
    Od tego są żeby odebrać. Ile sobie liczą to mogą ruszyć dupę.
    Odpowiedz 10 3
  • Wstyd mi za homosapiens 2022-01-06 11:19
    Ludzie !! Nie szkoda wam tych drzew , spójrzcie. Dla paru dni tysiące pod topór...
    Odpowiedz 7 8
  • CyklopT 2022-01-06 10:59
    ja zawsze w nocy przez balkon wywalam
    Odpowiedz 7 8
  • Niestety olsztyniak 2022-01-06 09:48
    Jak się płaci tyle za śmieci to będę wyrzucał jak mi się podoba i gówno mnie obchodzi co z tym zrobią
    Odpowiedz 21 7

Proponowane artykuły