Centaurus – nowa, spektakularna inwestycja w Olsztynie

W stolicy województwa warmińsko-mazurskiego już wkrótce rozpocznie się budowa najwyższego budynku na Warmii. Centaurus – bo o nim mowa – będzie liczył 18 pięter, dzięki czemu jego mieszkańcy będą mogli cieszyć się fantastycznym widokiem na całe miasto.  

Centaurus będzie realizowany przed doświadczonego trójmiejskiego dewelopera – firmę EURO STYL, która do tej pory zrealizowała kilkanaście inwestycji mieszkaniowych oraz kilka wysokiej jakości projektów biurowych. Deweloper w listopadzie ubiegłego roku rozpoczął przedsprzedaż części mieszkaniowej inwestycji, jednak w Centaurusie znajdą się nie tylko mieszkania, ale także biura, lokale usługowe oraz hotel należący do międzynarodowej sieci.

Ta wielofunkcyjność to jeden z elementów wyróżniających inwestycję. Dzięki połączeniu kilku funkcji obiekt będzie tętnił życiem przez cały czas, a zważywszy na doskonałą lokalizację – położenie w samym centrum miasta – może stać się jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Olsztynie.

Autorem projektu Centaurusa jest uznany architekt Andrzej Kapuścik, twórca między innymi Sea Towers w Gdyni – jednego z najwyższych budynków mieszkalnych w Polsce. Przykład gdyńskich wież pokazuje, jak bardzo ambitna i wyróżniająca się architektura może wpłynąć na postrzeganie miasta – Sea Towers mimo swojej kontrowersyjności stały się bez wątpienia nowym symbolem Gdyni.

Centaurus powstanie u zbiegu ulic Głowackiego i alei Piłsudskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyńskiego Planetarium. Przyszli użytkownicy obiektu będą więc mieli zapewniony doskonały dostęp zarówno do komunikacji miejskiej – przystanki autobusowe i tramwajowe znajdują się w sąsiedztwie oraz kilkaset metrów od inwestycji, jak i rozbudowanej infrastruktury handlowo-usługowo-rozrywkowej. W ciągu zaledwie kilkuminutowego spaceru można z inwestycji dotrzeć do kina, filharmonii, parku czy hali wodowisko-sportowej, zaś 10-15 minut zajmie nam dotarcie do teatru czy na Stare Miasto. Mieszkańcy Centaurusa będą więc mogli na co dzień zrezygnować z auta i w sposób sprawny i szybki docierać do ulubionych miejsc pieszo.

Inwestycja została zaprojektowana z uwzględnieniem topografii działki. W jej najwyższym punkcie staną wieże, w których znajdą się mieszkania i apartamenty, zaś część biurowa oraz hotel znajdzie się w jej niższej części bezpośrednio sąsiadującej z ulicami Głowackiego i aleją Piłsudskiego. Takie rozmieszczenie poszczególnych funkcji pozwoliło najlepiej wykorzystać atuty terenu – zapewnić najlepsze doświetlenie części mieszkaniowej, jednocześnie oddalić ją od ciągów komunikacyjnych.

W ramach inwestycji zaprojektowano łącznie 172 mieszkania i apartamenty. W zależności od indywidualnych preferencji można wybrać funkcjonalne mieszkanie lub apartament z dodatkowymi udogodnieniami, takimi jak klimatyzacja, system sygnalizacji włamania i napadu czy termoregulatory z możliwością ustawiania temperatury na każdy dzień tygodnia. Wszystkie lokale mieszkalne wyposażone będą w antywłamaniowe drzwi klasy C i wyjątkowo trwałą stolarkę okienną odporną na trudne warunki atmosferyczne.

Również części wspólne inwestycji zostały zaprojektowane z myślą o komforcie mieszkańców. Po przekroczeniu progu drzwi wejściowych do budynków mieszkalnych ukaże się reprezentacyjne lobby recepcyjne i klatka schodowa wykonana z dbałością o detale. Inwestycja posiadać będzie cichobieżne windy, które w łatwy i szybki sposób pomogą dostać się na najwyżej położone kondygnacje, a także swobodnie dotrzeć do podziemnych, 2-poziomowych hali garażowych. Monitoring, ochrona oraz wideodomofony zapewnią mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa każdego dnia.

Więcej informacji o inwestycji można znaleźć na stronie www.centaurus.olsztyn.pl. Zapraszamy także do obejrzenia filmu, w którym o projekcie opowiada jego twórca – architekt Andrzej Kapuścik.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (8)

Dodaj swój komentarz

 • kiszot 2017-03-17 06:06:31 94.254.*.*
  Kto chce się założyć, że ten budynek nie powstanie?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 2
 • WOLNOŚĆ 2017-01-25 16:54:41 79.184.*.*
  Gratulacje 200 mieszkan i po jednym pasie w centrum gdzie te samochody bedzą jezdzic po chodniku?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 1
 • Isruu 2017-01-23 21:11:40 94.254.*.*
  ... jeszcze jest dziura w ziemi a tu już drugi raz o tym piszą w przeciągu 2 miesięcy...ale szpetota w krajobrazie będzie hehe no ale najważniejsze że się nachapia u koryta
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 6
 • tala 2017-01-23 20:08:06 88.156.*.*
  co nie zmienia faktu, ze ceny nie sa adekwatne, do wszystkiego z czym Olsztyn jest zwiazany :) jesli nie obniza cen, to budynek nie powstanie, szanowni, nie te ceny :(
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 1
 • xD 2017-01-23 11:40:39 185.103.*.*
  Hm szkoda, że mieszkańcy nie będą mieli tak pięknego widoku na Centaurus, jaki Centaurzy na miasto ;-)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 1
 • inny 2017-01-23 10:54:27 213.73.*.*
  Czyżby sprzedaż szła słabo, że redakcja puszcza takie artykuły sponsorowane? Może dlatego że mieszkania są po 800 tyś ;p
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 4