Budowa obwodnicy. Utrudnienia na wjeździe do Olsztyna

Budowa obwodnicy. Utrudnienia na wjeździe do Olsztyna
Fot. GDDKiA

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dziś od rana obowiązuje ruch wahadłowy na drodze krajowej nr 51 na odcinku od budowy węzła Olsztyn Południe w kierunku miasta. Powód? Wykonawca układa masę bitumiczną.

Dziś od rana do późnych godzin popołudniowych na DK51 w okolicach budowanego węzła Olsztyn-Południe niedaleko zjazdu do Tomaszkowa występować będą utrudnienia w ruchu.

Wykonawca obwodnicy Olsztyna będzie układał masę bitumiczną na odcinku DK51 w stronę Olsztyna i wprowadza na ten czas ruch wahadłowy.

Przypomnijmy, wykonawcą robót na tym odcinku obwodnicy (zadanie 1) jest konsorcjum firm Intercor Sp. z o.o. z Zawiercia oraz Most Sp. z o.o. z Sopotu. Koszt całego zadania to 387 mln złotych. Ten odcinek obwodnicy zlokalizowany jest na terenie gmin: Gietrzwałd i Stawiguda i omija miasto od południowego zachodu. Obwodnica przebiegać będzie od drogi krajowej nr 16 w okolicach miejscowości Kudypy, poprzez okolice Gronit i Tomaszkowa aż do drogi krajowej nr 51.

Ten fragment obwodnicy ma zostać oddany do użytku jesienią tego roku.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • yes 2018-08-24 18:04:14 83.6.*.*
    Zajmijcie się lepiej wjazdem do Olsztyna od strony Wójtowa. Jechałem w środę, ok. godz. 11. Więcej stałem raczej, niż jechałem. "Przejazd" od tablicy z napisem Olsztyn, do Obi zajął 40 minut! Taam jest dramat...
    Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść