Bon turystyczny. Ile osób z niego skorzystało na Warmii i Mazurach?

Bon turystyczny. Ile osób z niego skorzystało na Warmii i Mazurach?
Bon turystyczny można wykorzystać także podczas wyjazdów weekendowych czy w trakcie ferii zimowych
Fot. Pixabay.com

Od sierpnia rodzice pobierający świadczenie 500+ mogą korzystać z bonu turystycznego. W całym kraju wykorzystano 238 tys. bonów na kwotę 173 mln zł. A jak sytuacja wygląda na Warmii i Mazurach?

W Polsce z bonów turystycznych może skorzystać 4 mln osób. Aktywowano już 890 tys. bonów, z czego za noclegi w hotelach i usługi turystyczne zapłacono 238 tys. bonów na kwotę 173 mln zł . Podczas tegorocznych wakacji wykorzystano całkowicie 156 tys. bonów. A jak to wygląda w województwie warmińsko-mazurskim?

- Mieszkańcy naszego województwa nie są liderami w kraju jeśli chodzi o aktywację bonów turystycznych. Najwięcej bonów aktywowano w województwie mazowieckim, ponad 124 tys., na Warmii i Mazurach jest to prawie 28 tys. Co czwarty uprawniony do bonu już pobrał w systemie PUE bon turystyczny. W sumie w województwie warmińsko-mazurskim przygotowano 146 tys. bonów - mówi Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim.

Przypomnijmy, że bony można wykorzystać do końca marca 2022 r. Można nim płacić jeszcze w następne wakacje, a także w ferie zimowe, czy w weekendowe wyjazdy.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz