Bezrobocie w Olsztynie zmniejszyło się, ale będą zwolnienia grupowe

Bezrobocie w Olsztynie zmniejszyło się, ale będą zwolnienia grupowe
Pod koniec października w Olsztynie było ponad 3 tys. osób bezrobotnych
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Pod koniec października w Olsztynie było ponad 3 tys. osób bezrobotnych, natomiast w powiecie ponad 4 tys. Był to wzrost względem października zeszłego roku, a jednocześnie spadek względem września. Ponadto w stolicy Warmii i Mazur w listopadzie doszło do zwolnień grupowych, a kolejne szykują się w grudniu.

Ze statystyk Miejskiego Urzędu Pracy w Olsztynie wynika, że pod koniec października w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego zarejestrowane były 3004 osoby bezrobotne.

– W stosunku do 30 września br. odnotowano spadek o 75 osób. Jednocześnie w stosunku do października 2019 roku odnotowano wzrost o 619 osób bezrobotnych – powiedziała w rozmowie z nami Grażyna Główczyńska, zastępca dyrektora MUP w Olsztynie.

Dodała także, że w listopadzie w stolicy Warmii i Mazur jeden z zakładów pracy z branży handlowej dokonał zwolnień grupowych – 8 osób otrzymało wypowiedzenia.

– W grudniu planowane są także zwolnienia grupowe, również w branży handlowej. Tym razem zwolnionych ma zostać 5 pracowników – dodała Grażyna Główczyńska.

Jeżeli chodzi o powiat olsztyński, to w urzędzie pracy pod koniec października było zarejestrowanych 4156 osób bezrobotnych.

– W stosunku do 30 września odnotowano spadek o 123 osoby, natomiast jeżeli chodzi o zestawienie z październikiem 2019 roku, odnotowano wzrost o 861 osób – wyjaśniła wicedyrektor Główczyńska.

Dowiedzieliśmy się również, że Urząd Pracy Powiatu Olsztyńskiego nie otrzymał żadnych informacji nt. zamiaru przeprowadzenia zwolnień grupowych w najbliższym czasie.

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

  • coco 2020-12-02 15:15:59 176.221.*.*
    ta.. bo UP zamknięty, panie piją kawkę, i biorą pieniądze za darmo. To i bezrobocie spadło, ludzie wolą byle jaką pracę znaleźć, niż walczyć o to by cię zarejestrowali
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 3
  • No ten tego 2020-12-02 12:20:41 31.0.*.*
    Sytuacja wyglada tak, że zalando ma cały czas Ok 100 wolnych wakatów i nie ma kto tam robić ... do tego otwiera się zaraz centrum logistyczne Biedry w Stawigudzie plus 500 vacatow i kolejne magazyny w Dortowie.... kto tam będzie pracował , sami Ukraińcy ? Nie mówię o 400 etatach w samym Citku w Centaurusie i nowej fabryce konstrukcji stalowych która powstanie w Słupach i rozbudowie Bujalskiego w Dywitach a podobno kolejni inwestorzy pytają o gminę Dywity bo w Stawigudzie jest już full.... roboty jest od .... tylko robić nie ma komu .
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 1
2147382000