Ostatnia aktualizacja 2021-01-10 20:08

Bez werwy i ducha... Porażka Indykpolu AZS Olsztyn w stolicy [ZDJĘCIA]

Olsztynianie przegrali w Warszawie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn musieli uznać wyższość na wyjeździe ekipie Vervy Warszawa Orlen Paliwa.

Ekipa prowadzona przez Daniela Castellaniego chciała powtórzyć wynik z hali Urania, kiedy to pokonała ekipę z Warszawy 3:2. Początek meczu był bardzo wyrównany. Do stanu 8:8, żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć rywalowi. Wtedy jednak do głosu doszli gospodarze, którzy wygrali 25:19.

Drugi set był już bardziej wyrównany, a przez większość czasu to akademicy z Kortowa prowadzili grę. W końcówce jednak ponownie siatkarze Vervy „wrzucili" wyższy bieg i wygrali 28:26. Trzeci i ostatni set, to prowadzenie stołeczny od początku do końca – wygrana 25:20 przypieczętowała zwycięstwo za trzy punkty.

Najskuteczniejszym siatkarzem w zespole z Kortowa był Damian Schulz – zdobył 16 punktów.

W kolejnym meczu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się w hali Urania ze Stalą Nysa. Początek czwarkowego (14.01) spotkania o godzinie 17:30.

Verva Warszawa Orlen Paliwa - Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:19, 26:24, 25:19)

Verva: Superlak, Wrona, Grobelny, Trinidad, Nowakowski, Kwolek - Wojtaszek (libero) oraz Ziobrowski, Kozłowski, Król. Trener: Anastasi

Indykpol: Schulz, Teriomenko, Żaliński, Stępień, Concepcion, Schott - Gruszczyński (libero) oraz Andringa, Droszyński, Kapica, Poręba, Woch. Trener: Castellani

MVP: Andrzej Wrona (Verva)