Bank Millennium zapowiedział grupowe zwolnienia. Czy dojdzie do nich także w Olsztynie?

Bank Millennium zapowiedział grupowe zwolnienia. Czy dojdzie do nich także w Olsztynie?
Bank Millennium po fuzji z Euro Bankiem zamierza zredukować etaty. Zwolnionych ma być nawet 260 pracowników w całej Polsce
Fot. Screen Google Street View

Zwolnionych ma być nawet 260 pracowników w całej Polsce. Jest to związane z fuzją operacyjną Banku Millennium z Euro Bankiem, która miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku.

Na początku stycznia Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Banku Millennium na swojej stronie poinformowała o zwolnieniach grupowych.

2 stycznia 2020 r. Bank Millennium na podstawie art. 2 ust. 3 ustawy z dnia 13 marca 2003 roku o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników zawiadomił naszą organizację związkową o okolicznościach dotyczących zamierzonych zwolnień grupowych w okresie 1 lutego 2020 r. do 31 marca 2020 r. w ilości nie więcej niż 260 etatów w podziale na różne grupy zawodowe.

Spotkania negocjacyjne zostały zaplanowane na 10, 17 i 24 stycznia br.

– związkowcy napisali w oświadczeniu.

Bank Millennium ma placówki w całej Polsce, w tym sześć oddziałów w Olsztynie. Czy pracownicy ze stolicy Warmii i Mazur mają się czego obawiać?

Zadaliśmy to pytanie związkowcom.

Z pytaniami proszę zwrócić się do rzecznika Banku Millennium. My nie udzielamy żadnych szczegółowych informacji – poinformowała nas Marzena Tabor z Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Banku Millennium.

Napisaliśmy zatem do banku.

Przykro mi, ale nie komentujemy tej sprawy – nadeszła odpowiedź od Iwony Jarzębskiej z Biura Prasowego Banku Millennium.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz