Autobus elektryczny wyjechał na ulice Olsztyna. Jak się prezentuje? [ZDJĘCIA]

Autobus elektryczny wyjechał na ulice Olsztyna. Jak się prezentuje? [ZDJĘCIA]
Autobus elektryczny eCitaro na olsztyńskich ulicach
Fot. Kamil, Paweł, Karol, Komunikacja Miejska w Olsztynie i nie tylko - historia i teraźniejszość / Facebook

Od czwartku (29 października) trwają testy futurystycznego autobusu elektrycznego eCitaro firmy Mercedes. Nowoczesny pojazd jako pierwszą obsługuje linię nr 106. Wiemy, jak prezentuje się w środku.

W środę (28 października) autobus eCitaro dojechał do bazy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Olsztynie. Aby autobus mógł wyjechać na ulice Olsztyna, musiał zostać wyposażony w elementy systemu ITS i kasowniki. Kierowcy musieli też przejść przeszkolenie.

Wczoraj futurystyczny mercedes pojawiał się testowo na linii nr 106. ECitaro jest wyposażony w baterie NMC o łącznej mocy 243 kW z silnikami elektrycznymi 2x125 kW, umieszczonymi przy piastach kół. Na jednym ładowaniu eCitaro może przejechać około 150 km. Testy pojazdu potrwają do połowy listopada.

Przedstawiciele strony „Komunikacja Miejska w Olsztynie i nie tylko - historia i teraźniejszość”, czyli panowie Kamil, Paweł i Karol, mieli okazję z bliska przyjrzeć się pojazdowi.

Mercedes ten bardzo dynamicznie przyspiesza co sugeruje jego moc, która dochodzi do 340 koni mechanicznych. Na tak dużą moc pozwoliły dwa zestawy baterii, każdy z nich ma 125 Kw mocy. Baterie zostały umieszczone na dachu co tłumaczy jego wysokość 3,4 metra. Pojazd ten na jednym ładowaniu jest w stanie przejechać około 150 km, ale producent nie zaleca rozładowywania autobusu poniżej 20%. Stanowisko pracy kierowcy w tym autobusie jest bardzo nowoczesne i ergonomiczne, co potwierdzają uczucia kierowcy, z którym mieliśmy przyjemność podróżować

- skomentowali na Facebooku.

Dzięki ich uprzejmości, nasz portal może zaprezentować zdjęcia ze środka oraz z zewnątrz autobusu. Fotografie przedstawiamy poniżej.

2147382000

Dzisiaj, mamy dla was coś specjalnego i futurystycznego. Dzięki uprzejmości MPK Olsztyn, mogliśmy wejść do zajezdni...

Opublikowany przez Komunikacja Miejska w Olsztynie i nie tylko - historia i teraźniejszość Czwartek, 29 października 2020

Komentarze (18)

Dodaj swój komentarz

  • Pasażer 2020-10-30 14:26:50 31.60.*.*
    Nowy autobus i wypuszczony na linię 106 żeby wozić meneli z Towarowej...
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 5
2147382000