Druga Panorama jest już w Olsztynie

Druga Panorama jest już w Olsztynie
Nowa Panorama w czwartek wieczorem dotarła do Olsztyna
Fot. Komunikacja Miejska w Olsztynie i nie tylko - historia i teraźniejszość

W środę (25 listopada) informowaliśmy o tym, że turecki tramwaj Panorama jest już w drodze do Olsztyna. Pojazd dotarł do stolicy Warmii i Mazur w czwartek wieczorem.

Na początku tygodnia druga turecka Panorama dotarła do austriackiej miejscowości Suben, o czym informowaliśmy w artykule: Druga Panorama coraz bliżej Olsztyna.

Wczoraj wieczorem, 26 listopada, pojazd dojechał do stolicy Warmii i Mazur.

Przypomnijmy, że nowe pojazdy będą jeździły na dwóch liniach, które mają połączyć Pieczewo z dworcem głównym oraz Śródmieściem. Tureckie tramwaje są niskopodłogowe, dwukierunkowe. Są dłuższe od Solarisów Tramino i mają 32,5 metra długości, tak jak obecne 2,5 metra szerokości oraz pomieszczą min. 210 pasażerów, z czego 40 na miejscach siedzących (+4 składane). Drzwi za kabinami motorniczego będą jednoskrzydłowe, natomiast pozostałe cztery pary – dwuskrzydłowe, jak w obecnie użytkowanych przez nas pojazdach.

W czwartek (27 listopada 2020) wieczorem do Olsztyna dojechała druga tramwajowa "Panorama". Tak na szybko zamieszczamy pierwsze zdjęcia. Fot Michał Rozenkiewicz - Dziękujemy.

Opublikowany przez Komunikacja Miejska w Olsztynie i nie tylko - historia i teraźniejszość Czwartek, 26 listopada 2020

Komentarze (22)

Dodaj swój komentarz