Krakowska firma zaskarża decyzję ws. przetargu tramwajowego. Sprawa trafia do sądu

Krakowska firma zaskarża decyzję ws. przetargu tramwajowego. Sprawa trafia do sądu
ZUE z Krakowa zaskarżyło decyzję w sprawie przetargu tramwajowego
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Krakowska firma ZUE, która pierwotnie zwyciężyła w przetargu tramwajowym, a później została z niego wykluczona przez Krajową Izbę Odwoławczą, złożyła odwołanie do sądu. Wnioskuje także o wstrzymanie procedury zmierzającej do zawarcia umowy z nowym zwycięzcą.

Przypomnijmy, w artykule Przetarg na olsztyńskie tramwaje pod znakiem zapytania. Zwycięska firma wykluczona! Informowaliśmy o tym, że pierwotny zwycięzca przetargu tramwajowego, firma ZUE z Krakowa decyzją KIO, została wykluczona z postępowania.

Nowym wykonawcą inwestycji tramwajowej w Olsztynie zostało konsorcjum, na którego czele stoi spółka Polimex Infrastruktura. Oferent zaproponował 403 mln zł. Więcej: Nowy wykonawca inwestycji tramwajowej.

Okazuje się jednak, że krakowska firma złożyła w tej sprawie wniosek do Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Spółka nie zgodziła się z treścią i uzasadnieniem wyroku KIO i złożyła skargę do sądu

– informuje w oświadczeniu Karolina Wiłkojć-Żesławska, dyrektor biura zarządu ZUE.

Dodatkowo ZUE wnioskuje o wstrzymanie procedury podpisania przez miasto umowy do czasu rozpatrzenia skargi.

Na wypadek gdyby umowa o zamówienie publiczne przed rozpatrzeniem skargi została już podpisana, spółka wniosła do sądu o stwierdzenie, że czynności zamawiającego, w tym wykluczenie ZUE, były niezgodne z przepisami ustawy. Niezależnie bowiem od dalszych losów przetargu spółka stoi na stanowisku, że zapadły w sprawie wyrok KIO nie powinien się ostać

- pisze dyrektor biura zarządu krakowskiej firmy.

Na razie nie wiadomo, czy miasto będzie czekało z zawarciem umowy. Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Komentarze (9)

Dodaj swój komentarz

 • Tracimy na tym = Bzdura 2020-11-02 14:57:18 89.228.*.*
  Autobusy elektryczne nie Tramwaje ! Tramwaje to przedwojenne przeżytki cywilizacja poszła dalej! Po co nam 16 razy droższe tramwaje, + tory, + pajęczyna ohydnych drutów nad głowami, dodatkowo korki bo ECO-tramwaj ma zawsze pierwszeństwo i czekając aż przejedzie stoi 15...40 aut robi korek, smog i koci na skrzyżowaniu :) Absurd nie ECO., Popieram Polskie Autobusy "Autosany" na akumulatory z panelami Solar na dachach - ..jak w Warszawie. ECO autobus są 7 razy tańsze w eksplantacji niż tramwaje jako inwestycja. Przypomnę że 92% prądu i 74% strat przesyłowych mamy ze elektrociepłowni na Śląsku - jakie to ECO jak tam zostaje cały smród, a to też Polska.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • NIKT 2020-10-31 18:44:59 83.5.*.*
  WYWALIĆ TRAMWAJE, WPROWADZIĆ TROLEJBUSY
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 2
 • frq 2020-10-31 14:34:18 88.156.*.*
  Te tramwaje od początku były jednym wielkim wałkiem olsztyńskich ubeków. Klepią grube monety i ani im nie drgnie powieka.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 3
 • stfuuuu 2020-10-30 22:22:26 95.160.*.*
  Wysłaç Grzymowicz do Turcji i niech tam sobie żyje jak lubi wspierać reżim Erdogana.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 5
 • hehe 2020-10-30 15:42:22 176.97.*.*
  fajne te olsztyńskie tramwaje, nie ma dnia bez awantury
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 4
 • Młoda 2020-10-30 13:13:35 5.173.*.*
  Żyjemy w państwie demokratycznym. Firma nie zgadza się z decyzją więc wnosi skargę do sądu. Brawo. Niech Grzymowicz nie podpisuje umowy bo jak ZUE wygra sprawę to umowa zostanie anulowana. Tak czy tak Grzymowicz ma czarno w d...e. Fajnie. Okaże się że dużą część pieniędzy zamiast na linie tramwajową pojdzie na rozprawy sądowe i na kary z umów. Ale jak mówią kto sieje wiatr ten zbiera burze. Nieudaczników nie sieją sami się rodzą.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 18 5