Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się Menu
Na skróty
07.08.2026 Doroty, Kajetana, Sykstusa Pogoda 13/24

Ale Sztuka! Nad Długim! Ale Zwierz!

Redakcja ·
Ale Sztuka! Nad Długim! Ale Zwierz!
MOK Olsztyn zaprasza na kolejną edycję wydarzenia „Ale Sztuka! Nad Długim!"Fot. MOK Olsztyn

MOK Olsztyn zaprasza na kolejną edycję wydarzenia „Ale Sztuka! Nad Długim!" – tym razem pod hasłem „Ale Zwierz!". Tegoroczna odsłona skupi się na dzikości, naturalności i bliskości z przyrodą. Piknik artystyczny odbędzie się w sobotę, 9 sierpnia na polanie przy moście nad Jeziorem Długim. Wydarzenie jest realizowane dzięki wsparciu Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

reklama

Uczestnicy będą mieli okazję spędzić czas w bliskim kontakcie z naturą, biorąc udział w warsztatach ruchu pierwotnego, animal flow, tańca, a także w zajęciach o zwierzętach, technikach oddychania i warsztatach kreatywnych.

Na zakończenie czekają spektakl o tematyce zwierzęcej oraz koncert inspirowany dźwiękami natury. Czekamy na Was w sobotę, 9 sierpnia, od godz. 15:00 do 20:00. Natura czeka!

[PROGRAM]

15:00 / Taniec intuicyjny

Taniec intuicyjny to forma ruchu, w której tancerz podąża za wewnętrznymi impulsami i doznaniami, pozwalając ciału swobodnie wyrażać emocje i myśli poprzez ruch. To proces, w którym ciało staje się instrumentem ekspresji, a ruch jest kierowany przez intuicję, a nie zaplanowaną choreografię.

Prowadząca: Agata Leśniewska ze Źródła Serenitas – duchowa przewodniczka energii poprzez ruch, zakorzeniona w naturze i jej rytmach.

15:00 / Moje zwierzę mocy

Zajęcia kreatywne z Anetą Piątek, podczas których każdy wykona i ozdobi dzwoneczki wietrzne z wizerunkiem swojego zwierzęcia mocy. Według przekazów kultur o charakterze szamańskim, w momencie narodzin towarzyszy Ci energia jednego ze zwierząt (rdzenni Amerykanie mówią o zwierzęciu totemowym). Twoje osobiste zwierzę mocy (animal spirit) symbolizuje drogę, jaką dusza wybrała na to wcielenie.

15:00 / Kolorowy zwierzyniec

Ulubione zajęcie najmłodszych i nie tylko! Farby w ruch! Wspólnie dodamy barw gipsowym figurkom zwierzaków, które zabierzecie potem ze sobą. Twoje dziecko marzy o piesku, króliczku albo żółwiu? Nic prostszego – wpadajcie nad Długie i wspólnie pokolorujcie swojego nowego pupila.

Zajęcia poprowadzi doświadczona animatorka Alina Kozak – Animacje i dogoterapia.

15:00 / Ptasiarstwo – Poznaj ptaki w swoim otoczeniu.

Okazja, by zobaczyć miasto, las i jezioro z innej perspektywy, oczami ornitologa. Michał Wawirowicz z Fundacji Dalekiego Zasięgu, aktywny członek Komitetu Ochrony Orłów, Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków i Stowarzyszenia Drapolicz, zaprosi uczestników do wspólnego odkrywania otaczającego nas ptasiego świata.

Na stanowisku będzie można nauczyć się używać sprzętu optycznego, z którego korzystają ornitolodzy – lornetki i lunety. W trakcie wydarzenia uczestnicy dowiedzą się, jak etycznie obserwować ptaki i jakie są sposoby, by sprowadzić je do swojego otoczenia (budki lęgowe i karmniki).

15:30 / Zwierzostwory

Zabawna gra dla małych i dużych, podczas której wspólnie wykonamy plakaty przedstawiające wyjątkowe fantastyczne stwory!

Prowadząca – Karolina Spiel – animatorka, tancerka i instruktorka tańca oraz rękodzielniczka, prowadząca na olsztyńskim Zatorzu przytulne miejsce mądrego, zdrowego ruchu oraz niezliczonych działań kreatywnych: Klubik – baw się, kreuj, tańcz!

16:00 / Animal flow

Ruszaj się jak natura dyktuje! Animal Flow to trening, który łączy elementy jogi, pilatesu i ruchów zwierząt. Dynamicznie wzmocnij ciało, popraw swoją mobilność i poczuj prawdziwą wolność w ruchu!

Prowadząca: Aleksandra (Olena) Góra – doświadczona tancerka i instruktorka tańca, certyfikowany trener Animal Flow.

17:20 /  Mroczna strona olsztyńskich zwierząt, czyli co borsuki robią jeżom, a kaczki kaczkom – spotkanie z Markiem Maruszczakiem, autorem książek „Głupie ptaki Polski. Przewodnik świadomego obserwatora" oraz „Głupie zwierzęta Polski i jak je znaleźć". Na co dzień zajmuje się projektowaniem gier, a hobbystycznie – jak sam mówi – obraża faunę i florę, prowadząc humorystyczny fanpage facebookowy „Zwierzęta są głupie i rośliny też".

18:00 / Koty 3 / Spektakl Teatru Gry i Ludzie

Interaktywny spektakl dla najmłodszych dzieci. W kocim świecie wcale nie jest zwyczajnie i nudno. Pazurek, Chrupek i Kitka to naprawdę niezłe gagatki i dlatego przydarzają się im zabawne i „wybuchowe" historie. Kociaki są niesforne i dowcipne, rozśpiewane i roztańczone, choć czasem z ich muzykowania wychodzi... „kocia muzyka".

Autor: Maciej Nogieć

Reżyseria: Maciej Nogieć

Scenografia: Maciej Nogieć

Występują: Ania Kandziora,

Justyna Świętojańska, Alicja Szymkiewicz

Czas trwania: około 40 minut

Spektakl adresowany jest do widzów wieku od 3 lat.

19:00 / Dźwięki natury

Muzyka organiczna, naturalna, płynąca z rytmem natury. Wykonawca – Łukasz Klimek dźwiękoterapeuta, międzynarodowy praktyk Soul Body Fusion pracujący z oddechem, rękodzielnik pracujący z drewnem. Certyfikowany muzykoterapeuta, zagra na instrumentach, które sam stworzył – didgeridoo, bębnach i innych. Każdy dźwięk otworzy Ci drzwi do świata rytmu i wibracji, wyzwalając emocje i energię.

OBO: ALE SZTUKA! NAD JEZIOREM DŁUGIM! ALE ZWIERZ!

9 sierpnia 2025 (sobota), od godz. 15:00

Polana przy kładce nad Jeziorem Długim

Udział bezpłatny.

Facebook: https://www.facebook.com/events/4137548993140186

Galeria

Komentarze (2)


  • Janusz Pisiewicz 2025-08-07 12:52
    Ja bim chiętnie popląsał w ramach anima flow z Paulem Markiem, ale pewnie będzie zajęti ostentacyjną jazdą, po naszim zacnym regionie, swym krążownikiem szos jakiego nikt nie posiada, metodą na zimny łokieć i ciemne okulari, tudzież wywalony jęzor.
    Odpowiedz 2 0
  • Olsztyn Kobietą 2025-08-07 12:31
    Fajnie, przyjdziemy .
    Odpowiedz 1 0

Proponowane artykuły