Akt oskarżenia przeciwko właścicielom obiektu ''Manor Hotel'' trafił do sądu [AKTUALIZACJA]

Akt oskarżenia przeciwko właścicielom obiektu ''Manor Hotel'' trafił do sądu [AKTUALIZACJA]
Akt oskarżenia przeciwko właścicielowi obiektu ''Manor Hotel'' i jego synowi trafił do Sądu Rejonowego w Olsztynie
Fot. Materiały prasowe

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ skierowała do Sądu Rejonowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko właścicielowi obiektu „Manor Hotel” i jego synowi. Sprawa jest związana z pożarem, który wybuchł w budynku w zeszłoroczną wigilię.

O skierowaniu aktu oskarżenia do sądu poinformował prokurator rejonowy z prokuratury Olsztyn-Północ, Arkadiusz Szulc.

O sprawie pisaliśmy pod koniec lipca w artykule pt. „Właściciel obiektu ''Manor Hotel'' i jego syn z zarzutami w sprawie pożaru”.

Właściciel obiektu Wiesław P. i jego syn Radosław P. usłyszeli zarzuty nieumyślnego spowodowania pożaru, który wybuchł w zeszłoroczną wigilię. W budynku było ok. 180 osób, które zostały ewakuowane.

Jak się okazało, Radosław P. miał wysypać pod ścianą kotłowni żarzący się popiół. Płomienie zajęły ścianę budynku.

Ponadto ojciec i syn usłyszeli zarzuty użytkowania obiektu mimo zakazu, który wydał powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

W zarzucie jest napisane, że obiekt nie był utrzymywany w należytym stanie technicznym – mówił w lipcu prokurator Arkadiusz Szulc.

To nie jedyne zarzuty przeciw Wiesławowi P. 

Został oskarżony o kierowanie samochodem pomimo orzeczonego przez Sąd nie stosowanie się do decyzji Prezydenta Miasta o cofnięcie uprawnień (czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do 5 lat) oraz o wykonanie bez pozwolenia na budowę instalacji gazowej w budynku zbiorowego zamieszkania (czyn zagrożony karą do 2 lat pozbawienia wolności) – poinformował nas Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Ryszard Ochódzki 2019-12-03 21:29:00 83.6.*.*
    Ciekawi mnie jak to się stało, że Pan Wiesław na nowo został właścicielem hotelu, mając wcześniej tak duże kłopoty finansowe i będąc w stanie upadłości?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
  • Równi i równiejsi 2019-12-03 18:15:45 95.160.*.*
    Gdyby to był zwykły obywatel to już dawno siedziały za kratami!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 0