Akcja przedszkole - czas, start!

Już dziś rusza nabór do przedszkoli miejskich. W odpowiedzi na zapotrzebowanie mieszkańców miasta uruchomiona zostanie również nowa, prywatna placówka na osiedlu Jaroty. Miejsce w niej znajdzie 50 dzieci.

Rozpoczęła się walka o miejsca w olsztyńskich przedszkolach. Po raz kolejny rekrutacja odbędzie się drogą elektroniczną, co pozwala uniknąć problemów związanych z blokowaniem miejsc w kilku placówkach. Przypominamy, że podczas naboru rodzice mogą wybrać trzy przedszkola, przy czym na pierwszym miejscu należy uwzględnić to, na którym najbardziej nam zależy. Kartę zgłoszenia dziecka do przedszkola, z wpisanymi placówkami, należy zanieść jedynie do miejsca pierwszego wyboru. Ze szczegółowymi  informacjami na temat przedszkoli i zasad naboru można zapoznać się na stronie internetowej www.nabor.pcss.pl/olsztyn. Warto pamiętać, że rekrutacja trwa tylko do 16 kwietnia br. Tydzień później nastąpi ogłoszenie wyników.


Dla rodziców, których dzieci nie dostaną się do przedszkola miejskiego mamy dobrą wiadomość. Pod koniec kwietnia przy ul. Burskiego 24 zacznie działać nowy oddział Przedszkola „Skrzaty”. Placówka przygotowana jest na przyjęcie 50 dzieci w dwóch grupach, w wieku od 2,5 roku do 6 lat. Dogodny dojazd do placówki będą mieli mieszkańcy Pieczewa i Jarot, a także Nagórek. – To duże i „młode” osiedla z ogromnym zapotrzebowaniem na miejsca przedszkolne. – mówi Marzena Berezecka, dyrektor przedszkola. – Nowy oddział otwieramy już w kwietniu, żeby dzieci mogły przyzwyczaić się do miejsca. Zamierzamy też prowadzić przy ul. Burskiego 24 zajęcia wakacyjne – dodaje Berezecka. Rekrutacja do tego przedszkola także już trwa.  Aby zapisać dziecko wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na www.skrzaty.com.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Źródło: UM Olsztyn/''Skrzaty''

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz