38-latek odpowie za zdewastowanie 201 nagrobków na cmentarzu w Olsztynie. Grozi mu 5 lat więzienia [ZDJĘCIA, WIDEO]

38-latek odpowie za zdewastowanie 201 nagrobków na cmentarzu w Olsztynie. Grozi mu 5 lat więzienia [ZDJĘCIA, WIDEO]
Marcin Ł. został przewieziony z komendy miejskiej policji do Sądu Rejonowego w Olsztynie, gdzie sędzia podejmie decyzję, czy zostanie tymczasowo aresztowany
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Po raz kolejny wracamy do sprawy zniszczenia 201 nagrobków, do którego doszło na cmentarzu przy ul. Poprzecznej w Olsztynie. Policjanci przesłuchali zatrzymanego 38-latka i przedstawili mu zarzut. Mężczyzna przyznał się do winy.

Do bulwersującego zdarzenia doszło we wtorek, 23 marca. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na cmentarzu przy ul. Poprzecznej zniszczono nagrobki. Łącznie dewastacji uległo aż 201 grobów. Kilka godzin po zgłoszeniu policjanci zatrzymali 38-latka, który przyglądał się pracy śledczych na nekropolii. Funkcjonariusze podejrzewali, że to może być sprawca aktu wandalizmu.

- Okazał się nim 38-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego, który został zauważony w pobliżu nekropolii. Mężczyzna w momencie zatrzymania był nietrzeźwy. 38-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znieważenia miejsca pochówku w związku ze zniszczeniem mienia, do którego się przyznał. 38-latek nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego zachowania. Twierdził, iż w pojedynkę dokonał zniszczenia mienia – informuje Andrzej Jurkun, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Jak udało nam się ustalić, 38-letni Marcin Ł. przyjechał do Olsztyna, bo chciał ułożyć sobie życie.

Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dziś sąd ma zdecydować o jego tymczasowym aresztowaniu.

Czytaj więcej:

Wracamy do sprawy zniszczenia nagrobków na olsztyńskim cmentarzu. Policja podaje nowe dane

Zdewastowano dziecięce groby na cmentarzu przy ul. Poprzecznej. Policjanci przeglądają monitoring [ZDJĘCIA]

Policja zatrzymała 38-latka, który może mieć związek z dewastacją cmentarza

Galeria

Komentarze (19)

Dodaj swój komentarz

  • No ten tego 2021-03-25 13:36:32 37.30.*.*
    Mała kara dla zwyrola
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 0
  • Genek 2021-03-25 13:21:05 83.5.*.*
    Już oczami wyobraźni widzę jak po cywilnych procesach o odszkodowanie komornik wsiada mu na konto... Juz widze jak ludzie odzyskuja pieniadze by naprawic szkody. W tym kraju patusów sie wspiera, a powinni zlicytowac tego patusa do 0 i kazac po wyroku praciwac by pieniadze mógł zwrócić.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 13 0