Dziś jest: 21.04.2024
Imieniny: Anzelma, Bartosza
Data dodania: 2023-05-27 16:39

Monika Smolik

3-letnia Amelia z Wójtowa zmaga się z poważną wadą serca. Potrzebne są pieniądze na leczenie

3-letnia Amelia z Wójtowa zmaga się z poważną wadą serca. Potrzebne są pieniądze na leczenie
Amelia Banaszek ma poważną wadę serca, potrzebne są pieniądze na leczenie i rehabilitację
Fot. Nadzieja Dla Dzieci

Amelia Banaszek z Wójtowa (gmina Barczewo) ma dopiero 3 lata, a każdy dzień jest dla niej walką o zdrowie. Dziewczynka urodziła się z wadą genetyczną chromosomu i wadą serca. Jej rodzice potrzebują środków na leczenie i rehabilitację córki.

reklama

Mama Amelii, będąc w ciąży dowiedziała się o wadach genetycznych dziecka, takich jak mikrodelecja chromosomu 2q37 i wada serca. Gdy dziewczynka przyszła na świat rodzice usłyszeli, że ich córka ma takie wady jak odejście obu naczyń z prawej komory, atrezja zastawki płucnej, a do tego ubytek przegrody międzykomorowej i prawostronny łuk aorty.

- Amelka zaraz po porodzie dostała lek utrzymujący ją przy życiu. Dzień pierwszego zabiegu był dla nas jak gehenna. Żadnymi słowami nie da się opisać bólu, jaki odczuwa rodzic oddając swoje dziecko w ręce zespołu anestezjologów. Oddawaliśmy im wszystko, cały nasz świat zamknięty w małym, kruchym ciałku… Po pierwszych niepowodzeniach, dopiero po drugiej próbie wszczepienia stentu mogliśmy odetchnąć z ulgą. Życie Amelki chociaż na chwilę było bezpieczne! Dwa miesiące później, po długim i trudnym pobycie w szpitalu, mogliśmy wreszcie wrócić do domu – wspominają rodzice.

Jednak szczęście rodziny nie trwało długo, bo już po kilku miesiącach dziewczynka trafiła do szpitala z niską saturacją. Lekarze podjęli decyzję o przeprowadzeniu operacji. Serce Amelki zostało zakwalifikowane do leczenia w kierunku serca jednokomorowego. leczenia kilkuetapowego, paliatywnego, przedłużającego życie.

Operacja się udała, jednak wyłączenie jednej z komór serca oznacza ciągłą walkę o zdrowie dziecka.

- Dla naszej córeczki oznacza to życie z mnóstwem ograniczeń, znacznie odbiegające od tego, które będą prowadzili jej zdrowi rówieśnicy. Wiemy też, że operacje, które ją czekają nie korygują wady. One przedłużają życie… Jak długo? Tego nie wie nikt… Nasze dziecko może nie doświadczyć nawet dorosłości, a z tym nie jest w stanie pogodzić się żaden rodzic – wyjaśniają rodzice.

Bliscy Amelki szukali też ratunku za granicą, aby ocalić drugą komorę jej serca. Jednak leczenie wiąże się z ogromnymi kosztami. Dodatkowo 3-latka wymaga kosztownej rehabilitacji, specjalistycznego sprzętu i zaopatrzenia w leki, które na co dzień przyjmuje.

Na portalu Nadzieja Dla Dzieci ruszyła zbiórka pieniężna. Pieniądze można wpłacać pod TYM LINKIEM. Liczy się każda złotówka.

Komentarze (15)

Dodaj swój komentarz

 • Czy 2023-05-27 20:01:36 109.173.*.*
  Wolno skazywać to piękne, biedne dziecko i całą rodzinę skazywać na długotrwałe cierpienie. Kto na to pozwala 😥
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 0
 • Ewa 2023-05-27 18:15:07 83.24.*.*
  Dlaczego ŻADEN prawnik nie wspomoże takich rodzin w wytoczeniu procesu państwu polskiemu za skazywanie na śmierć chorych dzieci lub na kalectwo. Dlaczego !?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 18 1
 • Czerwona strona 2023-02-18 08:50:28 5.173.*.*
  Reklam macie więcej niż największe portale plotkarskie w Polsce na pewno już cześć zysków przekazaliscie na ten szczytny cel prawda hipokryci z redakcji??
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 4
 • Ruska onuca 2023-02-18 07:43:09 31.0.*.*
  Niech ukry jadą do siebie to będą pieniądze na dzieci. Należy również pozbyć się kościelnych pasożytów i zmniejszyć liczbę parlamentarzystów. Sztucznie wygenerowane stanowiska w urzędach pozamykać, opuścić unię europejską. Tyle na początek.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 18
 • Abraham 2023-02-17 19:22:38 5.184.*.*
  PiS i kościół przecież dbają o takie dzieci więc na co ta zbiórka ???
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 20 8

www.autoczescionline24.pl