29-letni Adam Soroko z olsztyńskiego Zatorza został gwiazdą Internetu! Wziął udział w gali walk na gołe pięści The War 3 [WIDEO, 18+]

29-letni Adam Soroko z olsztyńskiego Zatorza został gwiazdą Internetu! Wziął udział w gali walk na gołe pięści The War 3 [WIDEO, 18+]
Adam Soroko z Olsztyna wziął udział w gali The War 3, gdzie zawodnicy bili się na gołe pięści
Fot. Twitter

29-letni olsztynianin chciał zdobyć 50 tys. zł (główna nagroda w organizowanej w Toruniu gali), aby zacząć życie na nowo. Wraz z narzeczoną Klaudią spodziewają się dziecka. Adam Soroko niedawno wyszedł na wolność, po ponad 10 latach spędzonych w więzieniu za narkotyki.

Adam Soroko ma 29 lat. Wychował się na Zatorzu i uczył się w Zespole Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie. Z pewnością niewielu chciałoby go spotkać po zmroku, gdyż ma imponujące warunki fizyczne – dwa metry wzrostu, waga – 93 kilogramy.

Przyjechałem tu [na galę The War 3 do Torunia – przyp. red.], aby wygrać i zgarnąć 50 tys. Będę tatą. Druga sprawa to taka, że chcę się pokazać. Całe życie pałętałem się od ciemności w ciemność. Zawsze chciałem być dobry, a okoliczności zmusiły mnie do tego, żeby być niedobrym. Jestem dzieciakiem z podwórka – powiedział w wywiadzie przed galą Adam Soroko.

I dodał: – Wychowałem się na Zatorzu w Olsztynie, gdzie jest nawet takie przysłowie „Za co dostałeś wpi***l? Za to, że…”. Przechodziliśmy z bratem przez pasy i ktoś mnie szturchnął. Byłem wtedy w bardzo złym stanie, głodny. Złapałem go za fraki i uderzyłem go trzykrotnie. To było obrzydliwe uczucie. Poczułem na kostkach, jak pęka mu nos.

Od tego czasu Adam zdał sobie sprawę, że może się w końcu obronić. Przez całe dotychczasowe życie był bity. W szkole koledzy śmiali się z niego, bo był niski, w okularach, gorzej ubrany, niedożywiony.

Ludzie oceniają po okładce. Po co zaglądać do środka? – wyznał.

Przyznał, że to co powiedział w wywiadzie, że nie musi być tylko ofiarą, ale też i katem, nie jest dobre.

Dodał, że życie mu zniszczyły narkotyki. To przez nie trafił do zakładu karnego. Odsiedział 10 lat i 8 miesięcy. W tym roku wyszedł na wolność. Szczerze powiedział, że jeszcze nie umie obsługiwać Internetu.

Przez lata trenował karate kyokushin.

Wstydziłem się tego. Chodziłem po cichu na treningi. Byłem biedny i mogłem trenować za darmo. Nikt o tym nie wiedział. Nawet u mnie w domu – powiedział Soroko.

Opowiedział o swoim życiu na ulicy. Stwierdził, że żeby przetrwać, trzeba było być zdyscyplinowanym.

Trzeba było coś ukraść, żeby było co zeżreć, choć mama z tatą starali się, jak mogli. Jest też Pan Bóg. Cały czas ktoś czuwał nade mną, bo nieraz mogłem umrzeć, a nieraz kogoś pier***nąć tak mocno, że mogłem go zabić – wyznał szczerze zawodnik z Olsztyna.

Przed galą Soroko zapowiedział, że chce podbić świat mieszanych sztuk walki.

Na gali The War 3, gdzie zawodnicy bili się na gołe pięści, Adam Soroko stoczył trzy walki. W jednej został zdyskwalifikowany za kopnięcie przeciwnika w parterze.

Soroko udzielił wywiadu, który natychmiast stał się viralem (szybko zyskał popularność, internauci chętnie rozpowszechniali go w Internecie).

Co tutaj się wydarzyło? Miałeś rywala na deskach i postanowiłeś go kopnąć. To był odruch? – zapytał dziennikarz Mateusz Kaniowski.

Samo z siebie poszło. K*** z podwórka jestem, k***. I co k***? To źle? K***. Przepraszam go, k***.

Adam Soroko zwrócił się do widowni.

– K***. Czy coś nie pasuje, k***?

Miałeś piękny pojedynek. Pięć razy wstałeś po knockdownach. Jak dałeś radę? – spytał Kaniowski.

A ch*** tam. Nie o to chodzi. Szacunecek, k***. A nie, k***, darcie ryja, k*** – odpowiedział w swoim stylu Soroko.

Przeszedł jednak dalej i w półfinale w 2. rundzie znokautował Szajbę.

Czułem, że nie poddasz się w tym starciu. Było ciężko. Twój rywal walił bardzo mocno, ale to kolano na sam koniec… – relacjonował Mateusz Kaniowski.

Ja to lubię, k***, w mordę dostać. I ch*** – wyznał olsztynianin.

W finale przegrał w 2. rundzie z Rosą. I chociaż nie zdobył 50 tys. zł za zwycięstwo, tak został przez kibiców odebrany pozytywnie, ponieważ, ich zdaniem, nikogo nie udawał i był po prostu sobą.

W Internecie została założona zrzutka (5 tys. zł) na wspomożenie olsztynianina. Jak dotąd 132 osoby wpłaciły 4230 zł.

Adam Soroko był jednym z uczestników ostatniej gali The War oraz pozytywnym wariatem tej gali - doszedł do finału. W finale przegrał przez dyskwalifikacje. Wygraną w turnieju była kwota 50 000,00zł - tylko zwycięzca. Kwota ta była jedną z motywacji Adama, któremu niebawem rodzi się dziecko, a sam wytrwale staje na nogi po ciężkim okresie życia, które dało mu w kość. Adam obecnie pracuję, ciężko trenuje, zajmuje się swoją narzeczoną oraz skromnym mieszkaniem które wynajmują wspólnie. Podczas The War w wywiadach przed/po pokazał się przede wszystkim z prawdziwej, szczerej i oryginalnej strony... Nikogo nie udaje... Jest przede wszystkim sobą. Pomyślałem analizując tą osobę w wywiadach (proszę nie kierunkować się wywiadami bezpośrednio po walce w octagonie-potężne emocje robią swoje), że napewno te pieniądze mu pomogą (jego rodzinie, tymbardziej, że wspomina o tym w załączonym wywiadzie - że prosi o pieniądze dla dziecka), a napewno zostaną spożytkowane odpowiednio. Zachecam do wsparcia Adama Soroko - będzie to dla niego Mega pozytywny gest wsparcia od kibiców/fanów. Działamy!

– możemy przeczytać na stronie zrzutki.

2147382000

Komentarze (104)

Dodaj swój komentarz

 • Ktoś 2021-11-29 19:44:38 37.30.*.*
  Kto takich promuje wstyd dla Olsztyn ,Gazety i całej ludzkości i to jeszcze chce pieniędzy na dziecko,aż się boję jak ono będzie wychowane
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 20 0
 • :) 2021-11-29 18:36:44 195.138.*.*
  Izolować takich przygłupów ..że to po ulicy wolne chodzi. To niebezpieczny cham. Przygłup leśny bez szkoły :)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 29 3
 • Sroka 2021-11-29 18:09:47 5.173.*.*
  To wielka parówa z Olsztyna ha,ha ,ha:))) i hu....
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 15 3
 • Edward... 2021-11-29 18:07:08 176.221.*.*
  No cóż....... niczym się nie różni od debila. Jego już nie da się wyleczyć.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 23 1
 • ***** *** 2021-11-29 17:21:50 37.30.*.*
  Ta patola to Idealny kandydat dla nacjonalistycznych pisowskich bojówek bąkiewicza
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 19
 • Olsztyn ale nie patus i **uj haha 2021-11-29 17:00:29 31.0.*.*
  No ku*** sam miałem pisać ale już widzę ***wa nie muszę w **uj. Z takimi z zatorza się człowiek nie dogada i CH**.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 1
 • i takich ludzi 2021-11-29 16:59:19 79.191.*.*
  Wstyd na całą Polskę za Olsztyn. Nie ma się czym chwalić.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 19 4
 • Genek 2021-11-29 16:42:27 5.184.*.*
  Patus pogoniony z Olsztyna wyrok za ciężkie pobicie 70-paro letniej starszej pani i kradzież jej torebki, na krzesło elektryczne z nim albo na linę.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 32 3
 • Guignol 2021-11-29 16:41:06 188.47.*.*
  Skoro miejsce chłopaka jest na ringu... bo robi to dobrze i świetnie się w tym czuje... niech zarabia miliony, życzymy mu tego
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 18
 • Żubr 2021-11-29 16:40:56 79.191.*.*
  Soroko przecież ty garowaleś za napady z bronią na piekarnie i osiedlowe sklepy w, których sprzedawały kobiety. Taki byłeś bohater z pistoletem do bezbronnej kobiety startowałeś.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 33 2