29-letni Adam Soroko z olsztyńskiego Zatorza został gwiazdą Internetu! Wziął udział w gali walk na gołe pięści The War 3 [WIDEO, 18+]

29-letni Adam Soroko z olsztyńskiego Zatorza został gwiazdą Internetu! Wziął udział w gali walk na gołe pięści The War 3 [WIDEO, 18+]
Adam Soroko z Olsztyna wziął udział w gali The War 3, gdzie zawodnicy bili się na gołe pięści
Fot. Twitter

29-letni olsztynianin chciał zdobyć 50 tys. zł (główna nagroda w organizowanej w Toruniu gali), aby zacząć życie na nowo. Wraz z narzeczoną Klaudią spodziewają się dziecka. Adam Soroko niedawno wyszedł na wolność, po ponad 10 latach spędzonych w więzieniu za narkotyki.

Adam Soroko ma 29 lat. Wychował się na Zatorzu i uczył się w Zespole Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie. Z pewnością niewielu chciałoby go spotkać po zmroku, gdyż ma imponujące warunki fizyczne – dwa metry wzrostu, waga – 93 kilogramy.

Przyjechałem tu [na galę The War 3 do Torunia – przyp. red.], aby wygrać i zgarnąć 50 tys. Będę tatą. Druga sprawa to taka, że chcę się pokazać. Całe życie pałętałem się od ciemności w ciemność. Zawsze chciałem być dobry, a okoliczności zmusiły mnie do tego, żeby być niedobrym. Jestem dzieciakiem z podwórka – powiedział w wywiadzie przed galą Adam Soroko.

I dodał: – Wychowałem się na Zatorzu w Olsztynie, gdzie jest nawet takie przysłowie „Za co dostałeś wpi***l? Za to, że…”. Przechodziliśmy z bratem przez pasy i ktoś mnie szturchnął. Byłem wtedy w bardzo złym stanie, głodny. Złapałem go za fraki i uderzyłem go trzykrotnie. To było obrzydliwe uczucie. Poczułem na kostkach, jak pęka mu nos.

Od tego czasu Adam zdał sobie sprawę, że może się w końcu obronić. Przez całe dotychczasowe życie był bity. W szkole koledzy śmiali się z niego, bo był niski, w okularach, gorzej ubrany, niedożywiony.

Ludzie oceniają po okładce. Po co zaglądać do środka? – wyznał.

Przyznał, że to co powiedział w wywiadzie, że nie musi być tylko ofiarą, ale też i katem, nie jest dobre.

Dodał, że życie mu zniszczyły narkotyki. To przez nie trafił do zakładu karnego. Odsiedział 10 lat i 8 miesięcy. W tym roku wyszedł na wolność. Szczerze powiedział, że jeszcze nie umie obsługiwać Internetu.

Przez lata trenował karate kyokushin.

Wstydziłem się tego. Chodziłem po cichu na treningi. Byłem biedny i mogłem trenować za darmo. Nikt o tym nie wiedział. Nawet u mnie w domu – powiedział Soroko.

Opowiedział o swoim życiu na ulicy. Stwierdził, że żeby przetrwać, trzeba było być zdyscyplinowanym.

Trzeba było coś ukraść, żeby było co zeżreć, choć mama z tatą starali się, jak mogli. Jest też Pan Bóg. Cały czas ktoś czuwał nade mną, bo nieraz mogłem umrzeć, a nieraz kogoś pier***nąć tak mocno, że mogłem go zabić – wyznał szczerze zawodnik z Olsztyna.

Przed galą Soroko zapowiedział, że chce podbić świat mieszanych sztuk walki.

Na gali The War 3, gdzie zawodnicy bili się na gołe pięści, Adam Soroko stoczył trzy walki. W jednej został zdyskwalifikowany za kopnięcie przeciwnika w parterze.

Soroko udzielił wywiadu, który natychmiast stał się viralem (szybko zyskał popularność, internauci chętnie rozpowszechniali go w Internecie).

Co tutaj się wydarzyło? Miałeś rywala na deskach i postanowiłeś go kopnąć. To był odruch? – zapytał dziennikarz Mateusz Kaniowski.

Samo z siebie poszło. K*** z podwórka jestem, k***. I co k***? To źle? K***. Przepraszam go, k***.

Adam Soroko zwrócił się do widowni.

– K***. Czy coś nie pasuje, k***?

Miałeś piękny pojedynek. Pięć razy wstałeś po knockdownach. Jak dałeś radę? – spytał Kaniowski.

A ch*** tam. Nie o to chodzi. Szacunecek, k***. A nie, k***, darcie ryja, k*** – odpowiedział w swoim stylu Soroko.

Przeszedł jednak dalej i w półfinale w 2. rundzie znokautował Szajbę.

Czułem, że nie poddasz się w tym starciu. Było ciężko. Twój rywal walił bardzo mocno, ale to kolano na sam koniec… – relacjonował Mateusz Kaniowski.

Ja to lubię, k***, w mordę dostać. I ch*** – wyznał olsztynianin.

W finale przegrał w 2. rundzie z Rosą. I chociaż nie zdobył 50 tys. zł za zwycięstwo, tak został przez kibiców odebrany pozytywnie, ponieważ, ich zdaniem, nikogo nie udawał i był po prostu sobą.

W Internecie została założona zrzutka (5 tys. zł) na wspomożenie olsztynianina. Jak dotąd 132 osoby wpłaciły 4230 zł.

Adam Soroko był jednym z uczestników ostatniej gali The War oraz pozytywnym wariatem tej gali - doszedł do finału. W finale przegrał przez dyskwalifikacje. Wygraną w turnieju była kwota 50 000,00zł - tylko zwycięzca. Kwota ta była jedną z motywacji Adama, któremu niebawem rodzi się dziecko, a sam wytrwale staje na nogi po ciężkim okresie życia, które dało mu w kość. Adam obecnie pracuję, ciężko trenuje, zajmuje się swoją narzeczoną oraz skromnym mieszkaniem które wynajmują wspólnie. Podczas The War w wywiadach przed/po pokazał się przede wszystkim z prawdziwej, szczerej i oryginalnej strony... Nikogo nie udaje... Jest przede wszystkim sobą. Pomyślałem analizując tą osobę w wywiadach (proszę nie kierunkować się wywiadami bezpośrednio po walce w octagonie-potężne emocje robią swoje), że napewno te pieniądze mu pomogą (jego rodzinie, tymbardziej, że wspomina o tym w załączonym wywiadzie - że prosi o pieniądze dla dziecka), a napewno zostaną spożytkowane odpowiednio. Zachecam do wsparcia Adama Soroko - będzie to dla niego Mega pozytywny gest wsparcia od kibiców/fanów. Działamy!

– możemy przeczytać na stronie zrzutki.

Komentarze (104)

Dodaj swój komentarz

 • Dzejson Derulo 2021-12-30 11:25:32 46.186.*.*
  Przecież to patol! Nawet zdania nie umie poprawnie złożyć. Siedział 10 lat miał i nie miał czasu na naukę poprawnej wypowiedzi? Zwykły tuman a tacy tylko chcą sie bić, bo nic innego w życiu nie osiągną. Jego dziewczyna poleciała zapewne nie na jego intelekt, tylko na mięsnie, zresztą to już samo mówi za siebie, dziewczyna pewnie też rozgarnięta jak on. Stop promocji patologii!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 19 5
 • Sss 2021-12-29 22:40:55 46.134.*.*
  2metry i 93kg...to suchar....przy tym wzroscie moglby straszyc ludzi majac 125-130kg masy miesniowej. .. nie przesadzajcie
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 3
 • Olsztyn 2021-12-13 13:02:22 37.7.*.*
  Już nie Kopernik a Sroooko !!!!!!!!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 1
 • [Usunięty] 2021-12-11 01:33:47 5.173.*.*
  [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • zZz 2021-12-03 14:29:58 31.61.*.*
  Jedziesz z kurwami tam brawo Soroko👌👌
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 2
 • Ziutek 2021-12-03 09:27:33 5.173.*.*
  Ale patola, to jest promowanie zwykłych bandziorów. Mam wrażenie że większość ZAWODNIKÓW mieszanych sztuk walki to mocno prymitywni ludzie z sieczką w głowie ale czego można się spodziewać jak się wali sterydy i dragi. Nie mam już ochoty oglądać tych pajaców, odpalając facebooka zawsze jakieś informacje to Najman to Muranski kogo to kurwa interesuje rzygać się chce.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 1
 • Andrzej z pentagram 2021-12-02 06:56:38 46.205.*.*
  Zatorze to grypsiarze ktorzy grypsowali na przesłuchaniach. A następnie pod celą ja jestem git nikogo nie wydałem tylko wszystkich
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 13 0
 • Eghh 2021-12-01 21:53:03 46.205.*.*
  I naprawdę ktoś mu zrobił zrzutkę ???? I ludzie wpłacają ??? Co się dzieje żeby patologie wspierać
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 25 6
 • Jaśniepan 2021-12-01 18:42:04 88.156.*.*
  Prawie jak Jędrzejczak.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 1
 • Wyjaśniacz lewaków 2021-12-01 14:29:42 37.109.*.*
  Chcę walkę SOROKO VS. KAROLEK Z KODU Z DŻORDŻEM
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 0