23-latka prowadziła auto skradzione w... Andorze

23-latka prowadziła auto skradzione w... Andorze
23-letnia mieszkanka powiatu bartoszyckiego kierowała samochodem skradziony w Andorze
Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze straży granicznej z Bezled w ostatnich dniach do kontroli zatrzymali dwie kobiety. 23-letnia Polka jechała skradzionym pojazdem, natomiast Rosjanka podczas kontroli pokazała podrobioną litewską polisę OC.

W sobotę (3 sierpnia) patrol straży granicznej na jednej z dróg w powiecie bartoszyckim zatrzymał do kontroli drogowej mieszkankę tego powiatu, która kierowała volkswagenem touranem.

W trakcie weryfikacji dokumentów auta okazało się, że pojazd od lutego 2019 roku widnieje w bazach danych jako utracony na terytorium Andory. Samochód został zatrzymany. W chwili obecnej funkcjonariusze prowadzą dochodzenie – powiedziała w rozmowie z nami Anna Matejuk-Ficek z biura rzecznika prasowego Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Tego samego dnia, kilka godzin później, na przejściu granicznym w Bezledach stawiła się mieszkanka obwodu kaliningradzkiego. 37-letnia kobieta, która prowadziła citroena, podczas kontroli okazała podrobione litewskie ubezpieczenie OC. Jak się dowiedzieliśmy, w tej sprawie także trwa postępowanie.

Zgodnie z przepisami Kodeksu karnego za posłużenie się sfałszowanym dokumentem grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: własne / Straż graniczna

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • IjoIjo 2019-08-07 11:14:52 88.156.*.*
    Interesujące komu opłaca sie kraść i transportować z Andory do Olsztyna samochód przecież to 2500km..
    Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść