15-latek z Olsztyna fotografował karty płatnicze, a następnie... dokonywał transakcji

15-latek z Olsztyna fotografował karty płatnicze, a następnie... dokonywał transakcji
Fot. Gdolgikh

15-letni gimnazjalista odpowie za 272 oszustwa internetowe. Nastolatek przeprowadzał transakcje, posługując się fałszywymi danymi i skradzionymi numerami kart płatniczych, które fotografował podczas imprez rodzinnych.

Olsztyńscy policjanci nad sprawą oszusta internetowego pracowali przez kilka tygodni. Trop zaprowadził ich do nastoletniego ucznia gimnazjum.

Okazało się, że 15-latek podczas imprez rodzinnych fotografował karty płatnicze członków rodziny, a następnie, wykorzystując ich dane, dokonywał transakcji internetowych. Za zdobyte środki wpłacał darowizny m.in. muzykom, a także kupował programy komputerowe oraz gry. Łącznie na przyjemności wydał kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Sprawa wyszła na jaw, gdy jedna z poszkodowanych osób zauważyła na swoim koncie transakcje, których sama nie wykonała. Gimnazjalista w ten sposób wykorzystał dziewięć kart bankomatowych, wykonując aż 272 transakcje!

15-latek przyznał się do winy i wkrótce przed sądem rodzinnym odpowie za 272 zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa internetowego.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz