Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się Menu
Na skróty
03.08.2026 Augusta, Lidii, Nikodema Pogoda 12/25

Zniknęły trawy sprzed ratusza. Pojawiły się sosny

Iwona Starczewska ·

Krytykowane przez część mieszkańców miasta trawy posadzone w drewnianych donicach na placu przed ratuszem zostały usunięte. Dlaczego? Minął ich sezon - teraz w doniczkach pojawiły się sosny, które mają za zadanie nawiązać do zbliżających się już świat.

reklama

- Sosny będą tu rosły do wiosny - mówi Edward Urbański, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Olsztynie. - Przyszła jesień, więc trawy zabezpieczyliśmy i schowaliśmy do magazynu. Ponownie będzie można je posadzić na wiosnę – dodaje.

Sosny, które pojawiły się na Placu Jana Pawła II to pierwszy akcent zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na początku grudnia przed ratuszem stanie wielki świerk, który przyozdobiony zostanie tradycyjnie bombkami oraz kolorowymi światełkami.

Jak wiemy, nowy wystrój Placu Jana Pawła II od początku jest żywo komentowany przez mieszkańców. Niektóre elementy jak oświetlenie, trawy w doniczkach, czy strumień – nazywany przez mieszkańców ironicznie ''ściekiem'' – nie zaskarbiły sobie sympatii części olsztynian. Czy sosny nawiązujące do ciepłych, rodzinnych świąt będą miały więcej szczęścia?

Komentarze (7)


  • mim 2011-11-14 08:11
    A mi podobały się trawy. Trochę nie pasowały do "klimatu" Olsztyna, ale same w sobie ładnie się prezentowały. Dobrze też, że ta roślinna ekspozycja będzie zmieniana sezonowo.
    Odpowiedz 0 0
  • 100%olsztyniak 2011-11-12 19:03
    I tylko takimi go....i w ratuszu sie zajmuja.Nie tworzeniem nowych miejsc pracy i przyciaganiem nowych inwestorow do miasta a zadzeniem braktow i chabrow
    Odpowiedz 0 0
  • debe 2011-11-12 00:03
    a może te sosny zamiast UMYSŁOWYCH PAŁ ?????
    Odpowiedz 0 0
  • mieszkaniec 2011-11-11 18:52
    Ja bym zasadzil buraki
    Odpowiedz 0 0
  • mieszkaniec 2011-11-11 18:52
    Ja bym zasadzil buraki
    Odpowiedz 0 0
  • a o 2011-11-11 11:52
    a te trawy to najfajniejszy akcent, specyficzne zabiegi prowadzone w olsztynie powodują, że wygląda technicznie... brzydota też potrafi być "piękna"
    Odpowiedz 0 0
  • zdegustowany 2011-11-11 10:41
    Na wiosnę powinni posadzić nowalijki,szczególnie rzodkiewkę.Zdrowa.
    Odpowiedz 0 0

Proponowane artykuły