Znamy wyniki sekcji zwłok Tobiasza N., współwłaściciela Bitmarketu

Znamy wyniki sekcji zwłok Tobiasza N., współwłaściciela Bitmarketu
Śledczy na terenie posiadłości Tobiasza N.
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ poinformowała, że znane są już wyniki sekcji zwłok przedsiębiorcy Tobiasza N., którego ciało znaleziono w ubiegły czwartek. Wynika z nich, że do jego śmierci nie przyczyniły się osoby trzecie.

Prokurator Arkadiusz Szulc z Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ poinformował, że znane są już wyniki sekcji zwłok Tobiasza N., współwłaściciela giełdy Bitmarket. Wynika z nich, że do śmierci przedsiębiorcy nie przyczyniły się osoby trzecie. Jednak sprawa będzie badana wielowątkowo, żadna z wersji nie jest wykluczana.

- W tym monecie śledztwa nie mamy żadnych przesłanek, by uważać, że ktoś wpłynął na decyzję Tobiasza N., namawiał go do tego, czy udzielał mu pomocy. W tym momencie wszystko wskazuje na powody osobiste tej tragedii. Z uwagi jednak na tło tej sprawy będziemy badać wiele wątków i niczego nie wykluczamy – powiedział PAP Arkadiusz Szulc.

Powołano szereg biegłych, którzy będą badali sprawę. Śledztwo może potrwać nawet kilka miesięcy.

Przypomnijmy, ciało Tobiasza N. znaleziono w miniony czwartek (25 lipca) w rejonie jeziora Tyrsko na Redykajnach. Śmierć prawdopodobnie nastąpiła w wyniku strzału w głowę z broni palnej. Lokalny biznesmen powiązany był z upadłą giełdą kryptowalut Bitmarket. Śledztwo w sprawie upadłości giełdy zostało przeniesione z Olsztyna do Suwałk. Na giełdzie było zarejestrowanych ok. 60 tys. użytkowników, ale w ostatnich miesiącach aktywność wykazywało około 5 tys. Poszkodowani założyli na Facebooku grupę „Bitmarket poszkodowani”, która zrzesza już ponad 3 tys. członków Więcej w tym temacie tutaj: Prokuratura Okręgowa w Suwałkach przejęła śledztwo ws. Bitmarketu.

Źródło: własne/polsatnews.pl

Komentarze (9)

Dodaj swój komentarz

 • Beniu 2019-07-31 09:31:46 159.69.*.*
  To jeszcze zielona górka, samulewskiego i będzie gitara
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • pastel 2019-07-31 07:32:53 5.174.*.*
  Niech się wezmą i sprawdzą szemrane interesy kolegów "biznesmenów", ojczyma, powiązania między nimi i "czosnkowym" kapitałem zza oceanu. Drugie dno tej tragedii. Presja, nagonka, brak jakiegokolwiek wsparcia ze strony matki, rodziny. O ojczymie nawet nie wspominam bo to raczej przyczyna części kłopotów, a nie pomocna dłoń. Prokuratura, jeśli oczywiście przyłoży się do zagadnienia, ma tu co robić.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 2
 • Ryszard Ochódzki 2019-07-29 23:54:00 83.6.*.*
  Przecież wiadomo, że nie chodzi o to, że ktoś fizycznie przyszedł i zabił Tobiasza N. , ale o to, że cała sytuacja, presja (wspólników? Mocodawców? Poszkodowanych?) wpłynęła na działanie denata. Co z tego, że sekcja zwłok mie wykazała działania osób trzecich. Człowiek w chwilach słabości (a Tobiasz N. jednemu z dziennikarzy przyznał się do długotrwałej depresji) jest uległy, wyczulony. To chyba raczej o tę uległość i podatność na wpływ z zewnątrz powinno chodzić? Zastraszanie, presję, groźby (?). Inaczej to spłycanie sprawy, tylko do samych fizycznych śladów.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 2
 • Babcia 2019-07-29 21:42:29 37.47.*.*
  Dziwię się że Policja wydała tyle pieniędzy na biegłych, na koszty pracy sledczo-dochodzeniowej , na pracę operacyjną skoro już w pierwszym artykule na ten temat Pan redaktor zasugerował że to było samobójstwo. Często dziennikarz dostaje ,,cynk" i jest wcześniej na miejscu niż policjanci. Często mając doświadczenie trafnej określa przyczynę śmierci debata. Czy tak było w tym przypadku?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 3
 • Rozum 2019-07-29 20:09:10 37.47.*.*
  Proszę o informację czy koło trupa była broń czy strzelił sobie w głowę w domu i się zabił a potem wstał i poszedł sobie martwy do lasu i stwierdził że tam się położy. Ja się pytam jeszcze raz czy tam była broń. Może ktoś z dziennikaży tym się zainteresuje!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 1
 • greX 2019-07-29 17:57:27 95.160.*.*
  Szybko to stwierdzili, tu chodzi o dużą kasę. Skąd wiedzą, czy nie przyszli pewni Panowie pomóc mu w samobójstwie?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 1
 • sami sobie 2019-07-29 13:53:40 89.228.*.*
  sobie w tym komentarzu zaprzeczja, po co generowac koszty sledztwa oplaty na bieglych, koszty pracy sledczej-dochodzeniowej , operacyjnej
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 3