Odnaleźli rowery skradzione olsztyńskim ratownikom. Były w lombardzie w Lublinie

Odnaleźli rowery skradzione olsztyńskim ratownikom. Były w lombardzie w Lublinie
Fot. Marcin Kierul/UM Olsztyna

Policjanci odnaleźli rowery, które tydzień temu ktoś ukradł grupie ratowników olsztyńskiego PCK. Rowery odnaleziono w jednym z lombardów w Lublinie.  

Przypomnijmy, w nocy 31 stycznia nieznani sprawcy dokonali włamania do pomieszczeń Grupy Ratownictwa PCK Olsztyn. Wolontariuszom skradziono dwa rowery, które służyły do ratowania życia i zdrowia mieszkańców Olsztyna oraz regionu podczas realizacji rowerowych patroli ratowniczych czy pełnienia służby medycznej podczas różnego rodzaju wydarzeń w tym imprez sportowych.

Tym samym odebrano ratownikom PCK narzędzie do skutecznego dotarcia do osób poszkodowanych i niesienia pomocy osobom potrzebującym.

Wiadomość o kradzieży była powielana w sieci wraz ze zdjęciami skradzionych rowerów. Tym samym udało się odnaleźć sprzęt. Jak podaje TVP Olsztyn rowery odnaleziono w lombardzie w Lublinie.

Sprzęt w stanie nienaruszonym wróci do olsztyńskich ratowników.

Źródło: TVP Olsztyn/PCK Olsztyn

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • nikt 2017-02-08 22:15:08 81.190.*.*
  Jak ktoś oddaje do lombardu za pół darmo dwa drogie, nowe rowery, to chyba nie trzeba być geniuszem by zgadnąć, że są kradzione. Jak ktoś ma nowy rower to ma zazwyczaj paragon, kartę gwarancyjną itd. Pracownicy lombardów (nie zawsze jest to właściciel) wiedzą co i od kogo biorą bo tacy klienci przychodzą codziennie coś oddać.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Isruu 2017-02-07 22:07:08 94.254.*.*
  Włącz myślenie, przecież to że coś kradzione jest sprzedane czy zastawione w lombardzie to nie wina właściciela Lombardy, pewnych rzeczy nie da się sprawdzić czy kradzione...rowery nie są rejestrowane po vin w żadnej bazie..
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 3
 • kkmmkk 2017-02-07 21:02:15 83.15.*.*
  Tego gnoja z lombardu wsadzić do mamra.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 3