Co słychać w IV-ligowej Warmii Olsztyn?

Co słychać w IV-ligowej Warmii Olsztyn?
Herb Warmii Olsztyn
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Krzysztof Filipek, czynny zawodnik Warmii, a w przeszłości m.in. Stomilu Olsztyn i Huraganu Morąg został nowym prezesem klubu z alei Sybiraków. Zmiana nastąpiła również na stanowisku szkoleniowca.

Brak środków finansowych na bieżącą działalność, zaległości podatkowe wobec miasta, czy też brak licencji na rozgrywanie spotkań ligowym na boisku przy alei Sybiraków - o problemach piłkarskiej Warmii Olsztyn mówiło się w mediach już od kilku miesięcy. W połowie listopada ubiegłego roku powstał nawet reportaż stworzony przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej pod wymownym tytułem "Kompleks piłkarski".

Wobec coraz większego zainteresowania mediów losem IV-ligowca, doszło w poprzednim roku także do kilku spotkań na linii OSiR-KKS Warmia, w którym udział brali również m.in. ówczesny prezes Stomilu, Robert Jurga i właściciel, a obecnie dyrektor sportowy I-ligowca, Akademii Piłkarskiej "Czereś Sport Olsztyn" - Sylwester Czereszewski.

Niestety, po spotkaniach żadne wiążące decyzje nie zapadły. Wobec takiego obrotu sprawy z funkcji prezesa, a zarazem trenera zrezygnował Marcin Wincel. W jego ślady poszedł wiceprezes Robert Urban.

W ostatni piątek (31.01) odbyło się walne zgromadzenie KKS Warmia Olsztyn, na którym, po ponad trzygodzinnych obradach, stowarzyszenie wybrało nowy zarząd. Na jego czele stanął czynny zawodnik IV-ligowca, a w przeszłości m.in. Stomilu Olsztyn i Huraganu Morąg - Krzysztof Filipek.

- Podjąłem się tego zadania, bo jest ciężkie i jest wyzwaniem - przyznał na łamach serwisu sport.egit.pl nowy prezes Warmii, Krzysztof Filipek. - Cały czas jestem przy sporcie, nadal jestem czynnym zawodnikiem. Już wcześniej pomagałem i działałem w porozumieniu z członkami zarządu. Teraz to taka ogólna decyzja, prezes to tylko funkcja , a najważniejsze jest działanie. Będziemy działać wspólnie, każdy z określonymi obowiązkami. Trzeba coś zrobić dobrego dla piłki, zawsze to powtarzam. Piłka w regionie jest najważniejsza w tym momencie i to ogół tej piłki. Żebyśmy robili dla niej coś dobrego. Mamy pomysły, będziemy działać.

Wiceprezesem został Krzysztof Kaim, związany również z Uczniowskim Klubem Sportów Walki Powiatu Olsztyńskiego "Pirs". Zarząd uzupełnili Elżbieta Osenkowska, Krzysztof Izdebski, Marcin Wincel i Andrzej Lejman.

Nowym trenerem został wybrany Tomasz Aziewicz, występujący wcześniej m.in. w OKS 1945 Olsztyn, Kujawiaku Włocławek i Mrągowii Mrągowo. Aziewicz w swojej karierze był także drugim szkoleniowcem Stomilu Olsztyn, gdzie pomagał od początku grudnia 2013 roku Adamowi Łopatce.

W sobotę Warmia rozegrała natomiast swój pierwszy mecz kontrolny w tym roku kalendarzowym. Na boisku na olsztyńskich Dajtkach zremisowała bezbramkowo z występującym w klasie okręgowej DKS-em Dobre Miasto.

Przypomnijmy, aby zdobyć licencję na grę na obiekcie przy alei Sybiraków klub potrzebuje zakupu m.in. mobilnej trybuny i ławek rezerwowych oraz kontenerów na szatnie. Wstępny koszt inwestycji to ok. 350 tys. zł.

Po 17. kolejce forBET IV ligi olsztyńska Warmia zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 10 punktów.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz