Zespół Raz Dwa Trzy w Olsztynie uczcił 30-lecie istnienia [ZDJĘCIA]

Zespół Raz Dwa Trzy w Olsztynie uczcił 30-lecie istnienia [ZDJĘCIA]
Zespół Raz Dwa Trzy wystąpił w sobotę przed olsztyńską publicznością
Fot. Artur Szczepański / Olsztyn.com.pl

W ramach cyklu „Ulotne” organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury przed olsztyńską publicznością wystąpił zespół Raz Dwa Trzy. Jest to jedna z najlepiej rozpoznawalnych grup z kręgu szeroko rozumianej piosenki poetyckiej.

Zespół zagrał koncert w sobotę (23 lipca) w olsztyńskim amfiteatrze. Wydarzenie zorganizował MOK w ramach Teatralnych Dni Olsztyna.

Raz Dwa Trzy należą do klasyki z gatunku piosenki poetyckiej. Prostotą i szczerością trafiają do każdego, są uniwersalni. Bez względu na wiek – swój i odbiorcy – potrafią trafić w sedno i uchwycić to coś szczególnego, tu i teraz. Ich utwory mają niesamowitą zdolność pobudzania do rozmowy, otwierają umysł i rozwiązują język.

Niewiele zespołów w Polsce może pochwalić się tak bogatą historią wspólnego grania. Razem przeszli długą drogę przez wiele nurtów i stylistyk: od jarocińskiej sceny, po studio im. Agnieszki Osieckiej. Stale imponują wrażliwością, spostrzegawczością i dystansem.

W Olsztynie obchodzili jubileusz 30-lecia istnienia.

Trzydzieści lat temu na korytarzu akademika w Zielonej Górze trójka młodych ludzi zagrała pierwsze wspólne dźwięki i zaczęła się historia zespołu, który pozostał wierny sobie i swojej muzycznej drodze, konsekwentnie krocząc z boku głównego nurtu. Grupa w tylko sobie znany sposób potrafiła połączyć talent literacki Adama Nowaka z muzyczną finezją i fantazją, wytwarzając swój własny, charakterystyczny i rozpoznawalny muzyczno-literacki język. Artyści w niedościgniony sposób zinterpretowali piosenki Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego – z pełnym szacunkiem dla pierwowzorów.

Zespół przez te wszystkie lata zbudował ogromną więź ze słuchaczami, grając tysiące koncertów – od małych klubów po wielkie sale koncertowe. To właśnie one stały się znakiem rozpoznawczym Raz Dwa Trzy.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Świadczy o tym fakt, że wyprzedano wszystkie bilety.

Czytaj również:

Znamy letnie wydarzenia MOK-u. Wystąpią m.in. Brodka i Strachy Na Lachy [SZCZEGÓŁOWY PROGRAM]

Komentarze (8)

Dodaj swój komentarz

 • Ile zarobiłeś na tym prezyďencie 2022-07-27 11:09:29 37.28.*.*
  W Gietrzwaldzie grali niedawno bez biletów
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 1
 • Kalin81 2022-07-27 08:14:50 79.191.*.*
  Ah, co to był za koncert!!! Wspaniałe brzmienia i głosy, ale też równie świetne teksty. Z resztą, czego można było się spodziewać po tak znamienitym zespole?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 1
 • Próżnia 2022-07-26 23:13:01 188.147.*.*
  Szajs i drogo, inicjatywa zasługująca na szczególne potępienie
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 10
 • Realista 2022-07-26 21:57:37 81.190.*.*
  Świetny koncert. Genialny mocny głos wokalisty, świetna gitara wiodąca, znakomita trąbka. Zresztą każdy z muzyków dał popis swych umiejętności. I co ważne, widać było że mają z tego przyjemność. Koncert zakończony dwoma bisami, trwał aż o 30 minut dłużej od założonego czasu. Kilkukrotnie odczuwałem mocne wzruszenie. Sztuka przez duże S. Pozdrawiam
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 2
 • Plucinski 2022-07-26 17:06:37 178.255.*.*
  Słaby zespół jak na bilet za 6 dych. Ale olsztyniacy polecą na wszystko co się rusza.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 19