Ze zmiany czasu też można się pośmiać [MEMY]

Ze zmiany czasu też można się pośmiać [MEMY]
Fot. Internet

W noc z 30 na 31 października zmieniamy czas na zimowy. Także i z tej okazji internauci przygotowali sporo memów. Prezentujemy najciekawsze.

W 2021 roku zmiana czasu nastąpi w ostatni weekend października. Oznacza to, że zegarki przestawimy w nocy z 30 na 31 października. Aby zmienić czas na zimowy trzeba o godzinie trzeciej w nocy przestawić zegarki o godzinę do tyłu.

W praktyce z całą pewnością większość zegarków przestawi się sama. Mowa o elektronicznych urządzeniach, telefonach czy telewizorach. Sami musimy przestawić jedynie tradycyjne zegarki na ścianę lub na rękę.

Pierwsze przejście z czasu letniego na zimowy odbyło się w okresie I wojny światowej, w roku 1916 - najpierw w Niemczech i Austrii, później w Wielkiej Brytanii, bo tam szczególnie brakowało elektrycznej.

Obecnie oszczędność energii związane ze zmianą czasuto mit.

- Dzisiaj dysponujemy np. badaniem zrealizowanym przez operatora sieci przesyłowej w Polsce, który analizował ostatnie 10 lat i porównywał, czy w związku z tym, że dokonywano zmiany czasu, zmieniało się obciążenie sieci elektrycznej. Wyszło jednoznacznie, że jedno z drugim nie ma związku. Więc trudno dzisiaj uznać argument, że zmiany czasu prowadzą do oszczędności energii elektrycznej - podkreślił w radiu TOK FM, dr Bartłomiej J. Gabryś z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Również z okazji zmiany czasu, internauci przygotowali sporo memów. Prezentujemy najciekawsze.

Tagi: rozrywka

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • Buhaha 2021-10-31 00:27:57 46.204.*.*
    Kamiński przypomina, jestem skazany na 3 lata pozbawienia wolności, co tylko doopa przyklepał ułaskawiając mnie przed uprawomocnieniem się wyroku, dqorczyk przypomina, że zbierałem w domu broń i dostałem zawiasy, połowa pisich ministrów jest po wyrokach
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 9
2147382000