Zbiórka olsztyńskich pod(PiS)ów rozpoczęta

Akcja zbierania podpisów popierających kandydaturę Jarosława Kaczyńskiego na prezydenta RP rozpoczęła się również w Olsztynie. Podpisy zbiera posłanka Arent namawiając słowami ''Włącz się!''. Czy Olsztynianie rzeczywiście się włączą?

W starciu o prezydencki fotel, tak naprawdę liczą się dwaj kandydaci - Jarosław Kaczyński i Bronisław Komorowski. Czy Kaczyński weźmie udział w wyborach nie było wiadomo do ostatniej chwili. Wszyscy zastanawialiśmy się pewnie czy tragedia rodzinna, śmierć brata - prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, choć na chwilę ostudzi polityczne zapędy drugiego z braci. Jak się jednak okazało, Jarosław Kaczyński chce kandydować. Nieoficjalnie mówi się, że gdyby tego nie zrobił, PiS rozpadłby się jak domek z kart.

Koledzy z partii, jak i sam Jarosław Kaczyński, mówią o chęci dokończenia misji jaką rozpoczął tragicznie zmarły Lech Kaczyński. Jego kandydatura to logiczne następstwo tego co się stało. Najgorsze jest jednak to, że Jarosław Kaczyński, mimo uderzającego podobieństwa fizycznego, od swojego nieżyjącego brata sporo się różni. Ś.p Lech Kaczyński, uprawiał politykę na swój własny sposób, często bardzo ostro krytykowany, jednak w porównaniu ze swoim bratem Jarosławem, wydawał się być naprawdę bardzo otwarty na inne poglądy również te polityczne.

Po ogromnej tragedii jaka wydarzyła się 10 kwietnia znacznie wzrosło poparcie dla PiS. Z czego to wynika? Z naszego współczucia, emocji... Kampania prezydencka nie może być jednak prowadzona w tym tonie, bo grozi to nieodwracalną pomyłką. Każdy ma prawo wybrać takiego kandydata, jaki w jego przekonaniu pasuje na stanowisko Prezydenta RP najlepiej. Idąc do urny wyborczej nie możemy jednak kierować się emocjami, uczuciami związanymi z tym co się stało. Musimy wybrać mądrze, zgodnie z własnymi przekonaniami politycznymi.

Zbieranie podpisów trwać będzie do 6 maja. Każdy z kandydatów musi zebrać ich 100 tysięcy. Ci, którzy chcieliby poprzeć kandydaturę Jarosława Kaczyńskiego mogą udać się do Biura Poselskiego, Poseł Iwony Arent, przy ul. 11 Listopada 4 w Olsztynie, na I piętrze. Wiadomo również, że 3 maja w godzinach 10-17 na olsztyńskiej starówce podpisy zbierać będzie sztab kandydata Janusza Korwin-Mikke.

Komentarze (19)

Dodaj swój komentarz

 • Baron 2010-05-05 10:35:28 83.30.*.*
  Mieszkam w Olsztynie ponad 35lat i jednego jestem pewien ze miasto to jest skażone komunistyczno-ubecką chorobą.Zbiorowisko przypadkowych ludzi bez korzeni do dzis nie wytworzyło społeczeństwa które by w pełni identyfikowało sie z tymi terenami.Urodzeni gdzie indziej nie czuja zwiazku.Ot poprostu mieszkaja.Dominujaca jest za to grupa ludzi tz.urwalaczy władzy ludowej,lub ich potomków,ktorzy w nagrode za swoje zasługi byli wynagradzani stanowiskami i materialnie.Do dzisiaj nie stracili swoich wplywow,czego dowodem był wybor Małkowskiego na prezydenta.Inni maja tez malo lepsza przeszlosc wlasna lub rodzinna.Skomuszenie w Olsztynie jest tak duze ze widoczne jest na kazdym kroku.Gdyby nie Uniwersytet,Olsztyn powinien byc miastem powiatowym.Juz teraz mowi sie ze Olsztyn to wioska kolo Ostody.A kto do tego doprowadzil? Kto tu zawsze rzadzil? Komuchy i wszelakie dziadostwo ubeckie.Wszyskie te wpisy powyzej musza byc pisane przez takich ludzi lub ich mlodszych potomkow.Maja w tym interes.Bo nie uwierze ze mozna byc tak nieroztropnym by dac sobie wmowic ze komunistyczno-ubeckie szmaciarstwo dziala w ineresie panstwa,miasta czy zwyklych ludzi.Kazdy kto domaga sie uczciwosci w zyciu publicznym jest niszczony czego dowodem sa np.powyższe wpisy.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • j23 2010-05-03 20:36:25 83.236.*.*
  Podpis na "prezydenta z litości"
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • dd 2010-05-03 13:07:32 81.190.*.*
  po trupach do celu po trupach do celu.....
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • malin13 2010-04-30 05:46:59 88.156.*.*
  Ja nie jestem patriota bo nie zgadzam sie z linia Jaroslawa kaczynskiego (To samo bylo w PRL kto nie z linia parti to wrog kapitalista wrog ludu pracujacego itp) i ciesze sie ze niepatrioci wedlug PIS sa wiekszosci. Tragedie smolenska wykorzystuje PIS w bardzo brutalny sposob a to im sie zemsci na wynikach w wyborach teraz jak i w przyszlosci,. Krokodyle lzy u Pani kepy a po 2 tygodniach agresja
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • kuba 2010-04-29 23:17:17 83.27.*.*
  po trupach do celu, po trupach do celu, każdy chce leżeć na Wawelu :)
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • wyborca 2010-04-28 22:30:34 79.184.*.*
  I z nikogo nie szydzę. Oceniam rzeczywistość i stwierdzam fakty.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • wyborca 2010-04-28 22:29:08 79.184.*.*
  crazybeancafe - nie wiesz o czym mówisz. Taki kraj jak Polska może wogóle obejść się bez prezydenta, bo prezydent w Polsce może jedynie rozdawać medale i ogłaszać żałobę narodową (te dwie funkcje Lech Kaczyński opanował do perfekcji). Za to ważną rolą prezydenta jest funkcja reprezentacyjna i tu pierwsza dama jest niezbędna. Jak sobie wyobrażasz powitanie prezydenckiej pary z innego kraju? To jest ten tradycyjny polski patriotyczny model? Stary kawaler bez prawa jazdy?
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • crazybeancafe 2010-04-28 21:35:21 81.190.*.*
  ludzie jesteście żałośni..jedynie co umiecie robić to szydzić z innych. Można się z kimś nie zgadzać, ale żeby od razu obrażać kogoś to szczyt ignorancji. Szanowny wyborco: a co cię to interesuje kto czyim jest przedstawicielem?! I jeżeli ty masz prawo do wyrażania swojego zdania to ktoś ma prawo napisać swoje. Może ty jesteś przedstawicielem komuszków? Oczywiście polska rodzina to jest priorytet: może i nawet patologiczna ale rodzina musi być. I faktycznie pierwsza dama to osoba, bez której kraj się niestety nie obędzie ^^ Śmieszne, bardzo śmieszne..Ja tam życzę wszystkim kandydatom powodzenia, bez względu jakie nurty polityczne reprezentują ;]
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • ac/dc 2010-04-28 19:56:46 83.11.*.*
  "Prawi Polacy wybierają Kaczyńskiego" :) Już to przerabialiśmy. Prawy Kaczyński zrobił wicepremierem na wskroś uczciwego Leppera :)
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • ta. 2010-04-28 16:27:20 79.189.*.*
  Kaczynski nie nadaje się na prezydenta jet to postać żałosna dla swoich celów gotów podpalić Polskę
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść