Dziś jest: 20.04.2024
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Data dodania: 2014-12-21 19:55

Zbigniew Staniszewski wygrał 8. Grand Prix Olsztyna

Olsztyński kierowca Zbigniew Staniszewski wygrał 8. Samochodowy Grand Prix WBS Bank 2014 o Puchar Prezydenta Olsztyna. Było to już... 7 zwycięstwo Staniszewskiego w tej imprezie.

Imprezą kończącą sezon sportów samochodowych na Warmii i Mazurach było 8. Grand Prix WBS BANK 2014 o Puchar Prezydenta Olsztyna, które ponownie odbyło się na ulicach Nowowiejskiego i Wyzwolenia. Wprawdzie trasa rajdu miała zaledwie lekko ponad 1 km to emocji z całą pewnością nie brakowało.

Do rajdu zgłoszonych zostało 30 załóg z całej Polski. Do końcowej klasyfikacji liczył się czas dwóch przejazdów. Najszybszy w rywalizacji okazał się po raz siódmy w tej imprezie Zbigniew Staniszewski, jadący Mitsubishi Lancerem EVO IX, który jedynie przed rokiem zajął drugą pozycję. Wówczas lepszy od niego okazał się Marcin Kurp z Dobrego Miasta.

Pozostałe miejsca zajęli odpowiednio: Krzysztof Sławiński z Automobilklubu Warmińskiego i Jerzy Chrzanowski z Olsztyńskiego Klubu Rajdowego.

Zadowolony z przebiegu rajdu był Wojciech Fijałkowski z Automobilklubu Warmińskiego, który organizuje imprezę. Nie obyło się jednak bez drobnych problemów. - Jeden samochód został na trasie. Wysiłki policji spełzły na niczym, dlatego zabezpieczyliśmy miejsce, zrobiliśmy wiele zdjęć, aby później nie było jakichś niespodzianek. Zawodnicy wiedzieli o tym i jechali jak należało - powiedział nam Fijałkowski.

Źródło: własne