Olsztyński kierowca Zbigniew Staniszewski mistrzem Polski w klasyfikacji supercars w rallycrossie!

Olsztyński kierowca Zbigniew Staniszewski mistrzem Polski w klasyfikacji supercars w rallycrossie!
Zbigniew Staniszewski
Fot. Jakub Nitka

Olsztyński kierowca Zbigniew Staniszewski w fordzie fiesta rx wywalczył tytuł mistrza Polski w klasyfikacji supercars w rallycrossie.

W klasyfikacji całego sezonu jednym punktem wyprzedził Jakuba Przygońskiego w peugeocie 208 rx. Co prawda ostatnią rundę na torze w Słomczynie wygrał Przygoński, ale uważna jazda Staniszewskiego i drugie miejsce w finale dzisiejszych zawodów pozwoliła zwyciężyć całą "wojnę" o tytuł najlepszego kierowcy w kraju. Pierwszy pełny sezon startów w rallycrossie popularny "Stanik" kończy z tytułami mistrza Polski i mistrza Europy strefy centralnej.

- Jesteśmy niezwykle szczęśliwi jako zespół, a ja osobiście jestem szczęśliwy na maksa - powiedział tuż po zawodach Staniszewski. - Mistrzostwo Polski, które dzisiaj tu wywalczyliśmy to jest coś wielkiego, to mój życiowy sukces. Nie mogę znaleźć słów aby oddać to co czuję. Jestem bardzo szczęśliwy, ale i bardzo zmęczony. To był wymagający sezon, bo połączyliśmy cykle mistrzostw Polski i CEZu (Central European Zone). To była ciężka praca i bardzo dużo nerwów, ale opłacało się. Jesteśmy najlepsi w kraju i w Europie. Jestem mega szczęśliwym człowiekiem. Dziękuję całemu mojemu mistrzowskiemu zespołowi, rodzinie, kibicom, organizatorom. To był wspaniały sezon. Ostatni weekend w tym roku był najcięższym z możliwych. Nerwy były takie że zastanawiałem się czy nie popełnimy błędów na skutek wysokiego ciśnienia. Na szczęście utrzymałem to ciśnienie, dowieźliśmy wynik do mety.

I dodał : - Pokonanie Kuby Przygońskiego, zawodowego kierowcy sportowego, smakuje wyśmienicie. Było to piekielnie trudne, losy ważyły się do ostatniego okrążenia. Jesteśmy najlepsi! Już myślę o nowym sezonie. Nowym, odrobinę szybszym samochodem pojedziemy na mistrzostwa Polski i mistrzostwa CEZu. Będziemy bronić obu tytułów. Dzisiaj złożyłem całemu mojemu zespołowi propozycję współpracy również w nowym sezonie. Znakomicie przygotowali i serwisowali samochód przez cały rok. Chciałbym aby pojechali ze mną w przyszłym roku. Wspaniali ludzie, niezwykle zaangażowani w pracę. Zwycięskiego składu się nie zmienia. Musimy razem bronić tytułów. To jest plan na przyszły rok.

Autodrom Słomczyn 24-25.10.2020

Jakub Przygoński               Peugeot 208 RX       4:43,124
Zbigniew Staniszewski      Ford Fiesta RX         4:46,240
Ales Fucik                            VW Polo RX             4:51,111

Mistrzostwa Polski  2020

Zbigniew Staniszewski     Ford Fiesta RX      111 pkt
Jakub Przygoński               Peugeot 208 RX   110 pkt
Marcin Wicik                     Ford Focus RX       69 pkt  

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • super 2020-10-25 19:45:56 188.146.*.*
    też jeżdzę fiestą. 2000r 1.3
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 1