Mamed Khalidov na ulicy Sielskiej w Olsztynie stracił prawo jazdy

Mamed Khalidov na ulicy Sielskiej w Olsztynie stracił prawo jazdy
Mamed Khalidov
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Jak podało radio RMF FM, 39-letni zawodnik MMA, Mamed Khalidov, stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Powód? Mężczyzna na ulicy Sielskiej w Olsztynie za mocno przycisnął pedał gazu i osiągnął prędkość 157 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.

- Chwila zapomnienia czy brawura? To tylko kilka powodów, dla których kierowcy łamią przepisy ruchu drogowego. Niestety często zapominają, że wsiadając za kółko biorą na siebie ogromną odpowiedzialność - mówią policjanci z olsztyńskiej policji.

Mamed Khalidov jechał ulicą Sielską w Olsztynie o 107 km/h za szybko. W związku z tym zawodnik stracił na trzy miesiące prawo jazdy oraz został ukarany mandatem i punktami karnymi.

To już kolejne spotkanie 39-latka z policja w ostatnich tygodniach. Poprzednio został zatrzymany przez policyjnych antyterrorystów w swoim domu. Powodem było podejrzenie o jego udział w grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami luksusowych samochodów.

Kilka dni temu Khalidov zapowiedział powrót do mieszanych sztuk walki.

To nie pierwsza znana osobistość ze stolicy Warmii i Mazur, która straciła prawo jazdy. Wcześniej z dokumentem na trzy miesiące pożegnali się m.in. kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc i polityk PiS, Jerzy Szmit, któremu "ten wyczyn" udał się dwukrotnie.

Źródło: własne, KMP Olsztyn, RMF FM

Komentarze (39)

Dodaj swój komentarz