Ukradł ''full wypas'' rower i przyjechał nim... na komendę

Ukradł ''full wypas'' rower i przyjechał nim... na komendę
Fot. KMP Olsztyn

Policjanci z Dywit wezwali 46-latka na posterunek, bo mieli podejrzenia, że może on mieć związek z kilkoma przestępstwami. Okazało się, że mężczyzna na komendę przyjechał kradzionym rowerem, który w dodatku chciał sprzedać.

W marcu tego roku w jednym z domów jednorodzinnych w Dywitach doszło do włamania. Złodziej zabrał m.in. kartę płatniczą, zegarki, aparaty fotograficzne, e-papierosy, golarki, alkomat, ładowarki oraz gotówkę. Zabrał też kluczyki od forda focusa i trzykrotnie zapłacił zbliżeniowo za zakupy. Właściciele straty oszacowali na około 22 tys. zł.

Dywiccy policjanci ustalili dane sprawcy i odnaleźli jego adres. W trakcie zatrzymania znaleźli przy 46-latku kradzione przedmioty. Mężczyzna powiedział również, gdzie pozostawił kradzionego forda, którym zamierzał uciec do Niemiec, mimo że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Podejrzany przyznał się do winy i czekał na rozprawę.

Jednak w maju funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie kradzieży roweru o wartości ponad 2 tys. zł. Z ich ustaleń wynikało, że dzień wcześniej pewien mężczyzna próbował sprzedać podobny jednoślad. Wszystko wskazywało na to, że jest to ten sam 46-latek, który wcześniej włamał się do domu. W związku z tym policjanci wezwali go na komendę.

Mężczyzna przyjechał w tej samej czapce, którą nosił podczas próby sprzedaży kradzionego pojazdu oraz na tym samym rowerze. Dodatkowo okazało się, że próbował go sprzedać. Na ramie jednośladu zamieścił ogłoszenie o treści: „Na sprzedaż rower Merida full wypas (...)”. Wyszło też na jaw, że podejrzany mógł dokonać jeszcze innych kradzieży na terenie powiatu.

46-latek usłyszał zarzuty m.in. kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Zastosowano wobec niego tymczasowy dwumiesięczny areszt. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Policjanci odzyskali skradzione rzeczy, które wróciły już do właścicieli.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Galeria

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • Mario76 2019-07-20 09:53:19 81.190.*.*
  WRESZCIE NIE O PEDAŁACH LGBT I INNYCH WYPACZEŃCACH, ALE COŚ ŻYCIOWEGO I GROTESKOWEGO HAHAHAHAHA....
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 1
 • xnx 2019-07-19 22:15:44 5.173.*.*
  Ale na wezwania policji stawiał się wzorowo
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 0
 • Issru 2019-07-19 10:53:24 5.173.*.*
  ..chyba nie ma nikogo gorszego jak pewny siebie glupiec...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 0
 • greku 2019-07-18 18:30:56 95.160.*.*
  Przecież to jakiś debil.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 1