Zapisz się na konsultacje strategii dla młodzieży w woj. warmińsko-mazurskim!

Zapisz się na konsultacje strategii dla młodzieży w woj. warmińsko-mazurskim!
Zapisz się na konsultacje strategii dla młodzieży w woj. warmińsko-mazurskim!
Fot. Materiał Partnera

Już 18 maja odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa warmińsko-mazurskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane będą do 17 maja.

- Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do udziału, bez względy na poglądy – mówi inicjator konsultacji, Piotr Mazurek - Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmowane są dyskusje poświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia Polaków. Celem konsultacji wojewódzkich jest zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

Dyskusje prowadzone w ramach konsultacji, podzielone są na sześć obszarów tematycznych; „edukacja i szkolnictwo wyższe”, „rynek pracy i przedsiębiorczość”, „społeczeństwo obywatelskie i kultura”, „polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa”, „zdrowie i sport” oraz „ekologia i klimat”.

Konsultacje dla woj. warmińsko-mazurskiego rozpoczną się 18 maja br. od godz. 17:00. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod następującym adresem: https://strategiadlamlodych6.webankieta.pl/. Zapisów na wydarzenie można dokonywać do 17 maja (poniedziałek) do godziny 12:00. Konsultacje z powodu pandemii będą odbywać się zdalnie, w formie wideokonferencji.

Więcej informacji na temat konsultacji znajduje się na oficjalnej stronie konsultacji https://www.gov.pl/DlaMlodych. Każdy uczestnik spotkań konsultacyjnych otrzyma certyfikat potwierdzający udział w pracach nad stworzeniem projektu „Strategii RP na Recz Młodego Pokolenia”.

Organizatorem konsultacji jest Pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej Piotr Mazurek wraz z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem - pierwszym w historii Polski organem dialogu obywatelskiego pomiędzy młodym pokoleniem Polaków a najważniejszymi instytucjami państwowymi.

Materiał Partnera

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Młoda 2021-05-14 23:35:51 5.173.*.*
  Apel do młodych: Nie wierzcie PiSowi, ale też PO. Tak jak 20 lat temu umarła Unia Wolności tak teraz jesteśmy świadkami śmierci PO. Zawsze głęboko wierzyłam że to nastąpi. Olsztyn jest przykładem degengrolady PO. Przez ostatnie 15 lat mając władzę w tym mieścię doprowadzili je do zapaści gospodarczej. A wszystko w imię własnych korzyści.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
 • .R.O. 2021-05-13 23:44:23 83.23.*.*
  Droga Młodzieży! Dyskusje. Koncepcje. Idee. A i tak decyduje jeden starszy pan z warszawskiego Żoliborza.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • HGWXIX 2021-05-13 15:16:25 178.42.*.*
  Dajcie młodym państwowe zakłady pracy to region odżyje. I porządną płacę a nie głodową jałmużnę żeby się PiP nie czepnął, tylko porządną płacę.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0