Zakończenie rewitalizacji zajezdni trolejbusowej tuż-tuż [ZDJĘCIA]

Zakończenie rewitalizacji zajezdni trolejbusowej tuż-tuż [ZDJĘCIA]
Fot. Piotr Grzymowicz / FB

Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz na swoim fanpage'u na Facebooku pochwalił się zdjęciami zajezdni trolejbusowej, która przechodzi rewitalizację. Włodarz zapowiedział, że prace nad odnową budynku i sąsiadującego z nim terenu zakończą się już w kwietniu.

Obszar w Zakolu Łyny zyskał drugie życie. Wkrótce do dyspozycji mieszkańców Olsztyna zostaną oddane dawna zajezdnia trolejbusowa oraz przylegający do Muzeum Nowoczesności teren. Piotr Grzymowicz zapowiada, że prace dobiegają końca.

- Będzie ładnie! Rewitalizacja zajezdni trolejbusowej i terenu przyległego do Muzeum Nowoczesności powinna być zakończona do końca kwietnia. Wszystko wskazuje na to, że tak się stanie – informuje prezydent Olsztyna.

Włodarz miasta wskazuje również na pewien problem - zauważa, że budynek, w którym mieści się Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu nie prezentuje się najlepiej.

- Problemem pozostanie elewacja siedziby ZDZiT-u. Coś z tym trzeba będzie szybko zrobić, bo dobrze nie wygląda, a teren wokół pięknieje w oczach – dodaje Piotr Grzymowicz.

Przypomnijmy, w maju ubiegłego roku urzędnicy miejscy podjęli decyzję, że obszar w pobliżu Parku Centralnego, między ul. Knosały a rzeką zostanie odnowiony i zagospodarowany. Dawna zajezdnia trolejbusowa odzyska swój pierwotny kształt. Plan rewitalizacji przewidywał wykonanie izolacji przeciwwilgociowej oraz wymienienie stolarki drzwiowej i okiennej, wentylacji, wszystkich sieci i przyłączy. Z kolei tereny wokół zajezdni i tartaku zyskały nowe chodniki, drogi, obszary zieleni i nowoczesne oświetlenie. Zajezdnia trolejbusowa podlega pod Muzeum Nowoczesności.

Łączny koszt remontu to 2,64 mln zł. Natomiast rewitalizacja terenów otaczających budynek wyniosła ponad 6 mln zł.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • inżynier 2019-04-23 17:47:14 95.160.*.*
  Podesty drewniane w Parku Centralnym są w remoncie, wykonuje je inna firma niż pierwotny wykonawca. Tu moje pytanie, gdzie był nadzór ze strony inwestora czyli miasta Olsztyn, gdy pierwotny wykonawca robił takie fuszerki? Ile zarobił nadzór ze strony inwestora?
  Odpowiedz Oceń: 6 0 Zgłoś treść
 • Qlsztyn 2019-04-23 14:29:38 5.173.*.*
  Kolejny beton plac. Pojęcie piękna jest względne.
  Odpowiedz Oceń: 3 3 Zgłoś treść
 • Grzegorz 1 2019-04-23 12:24:33 31.0.*.*
  Moze Pan Prezydent poinformowal, kiedy naprawde zakonczy sie przebudowa ulicy Zurawiej/Perkoza? Mieszkancy sa juz zmeczeni ciagnacymi sie w nieskonczonosc pracami...
  Odpowiedz Oceń: 4 1 Zgłoś treść
 • Marek Sz. 2019-04-23 12:03:30 213.184.*.*
  Brawo. Oby tak dalej.
  Odpowiedz Oceń: 1 3 Zgłoś treść
Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna