Z Olsztyna do Ełku dojedziemy szybciej. Wyremontowano kolejne stacje kolejowe w regionie

Z Olsztyna do Ełku dojedziemy szybciej. Wyremontowano kolejne stacje kolejowe w regionie
Dziś oddano do użytku nowy przystanek Pisz Wschód
Fot. PKP PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oddał do użytku kolejny przystanek. Tym razem skorzystali mieszkańcy Pisza. Modernizacja linii ma sprawić, że z Olsztyna do Ełku dojedziemy pociągiem znacznie szybciej.

Dziś PKP PLK oddało do użytku nowy przystanek – Pisz Wschodni. Jednak to nie jedyna nowość.

- W ramach inwestycji powstały także nowe wyższe perony na 4 stacjach i 15 przystankach m.in. w Piszu, Bajtkowie, Rucianem-Nidzie. Obiekty zostały wyposażone w ławki, wiaty, gabloty informacyjne i nowoczesne oświetlenie. Perony zapewniają także dostęp dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Są wyposażone w pochylnie oraz ścieżki dotykowe i naprowadzające – informuje Martyn Janduła, rzecznik prasowy PKP PLK.

Jednak dzięki modernizacji linii kolejowej skorzystają także mieszkańcy Olsztyna. Podróż na trasie Olsztyn–Szczytno–Ełk potrwa nieco ponad dwie godziny. Obecnie pociągi relacji Szczytno-Ełk pokonują trasę w ponad dwie godziny, a po modernizacji czas ten ma się skrócić do 1,5 godziny.

W grudniu ubiegłego roku zakończono część prac na trasie Szczytno-Ełk. Od tamtej pory z Olsztyna do Ełku podróżni mogą dojechać bez komunikacji zastępczej. Wymieniono 113 km torów oraz konstrukcje dwóch mostów. Większy z nich ważył ponad 200 ton.

Modernizacja linii kolejowej Olsztyn–Ełk na odcinku Szczytno–Pisz–Ełk realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Wartość projektu wynosi ponad 300 mln zł.

Inwestycja w liczbach:

- 1 nowy przystanek: Pisz Wschód;

- 4 przebudowane stacje: Szczytno, Pisz, Spychowo, Drygały;

-14 przebudowanych przystanków, m.in. Nowa Wieś Ełcka, Ruciane-Nida;

- 99 przebudowanych przejazdów kolejowo-drogowych, m.in. Świętajno, Spychowo, Kolonia, Jeruty, Olszyny;

- 9 przebudowanych mostów;

- 21 nowych rozjazdów;

- ok. 113 km torów.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Podatnik 2020-02-15 10:15:17 5.173.*.*
    I to wszystko tylko aż dla 2 pociągów dziennie! Gospodarność aż się patrzy! Takich włodaży nam trza! Ale co tam, bogaci jesteśmy więc stać nas ;)
    Odpowiedz Oceń: 3 4 Zgłoś treść