Advertisement

Wymiana walut online - na czym polega?

Wymiana walut online - na czym polega?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Materiał Partnera

Czasami wybierając się na wakacje wyjeżdżamy za granicę. Niejednokrotnie, a praktycznie zawsze musimy wymienić walutę na inną.

Wynika to z jednego prostego powodu – w żadnym innym kraju nie obowiązuje taka waluta jak ”złotówka”. Oczywiście w dzisiejszych czasach w zdecydowanej większości sklepów czy miejsc zapłacimy kartą, a wtedy bank automatycznie przewalutuje nasze środki. Jednak jak wiadomo nie wszyscy preferują formę płatności kartą, a wtedy niezbędna jest płatność gotówką. Jeśli zdecydujemy się na nią to w tym wypadku niezbędna jest wizyta w kantorze, aby wymienić nasze banknoty na walutę obowiązującą w kraju, do którego się wybieramy. Jak się okazuje w dzisiejszych czasach poza stacjonarnymi kantorami wymiany walut istnieją również te Internetowe. Jednym z nich jest: https://money24.pl/kantor-internetowy/. Mają wiele zalet, dzięki którym jak najbardziej warto z nich korzystać. Jak dokładnie działają tego typu kantory i na czym to polega?

Dlaczego warto wybrać kantor Internetowy?

Na początku powiedzmy sobie o tym, że za zdecydowanie największą zaletę wymiany walut online można uznać cenę zakupu waluty. Jest to różnica między ceną zakupu, a sprzedaży danej waluty. W Internecie jest ona tańsza niż w kantorach stacjonarnych. W przypadku kantorów Internetowych jest to ok. 1%. Jeśli bierzemy kantory stacjonarne to wynosi ona ok. 1.5%. Z kolei najmniej opłaca się wymieniać w bankach, ponieważ tam wspomniana różnica to czasami nawet 6%. Wynika to głównie z tego, że w Internecie nie ma konieczności płacenia za lokal czy opłacania pracowników. Wszystko odbywa się w sposób bezgotówkowy. Chyba największą zaletą kantorów Internetowych jest to, że praktycznie zawsze mamy do nich dostęp wystarczy tylko jakieś urządzenia z Internetem. Sam proces wymiany waluty w ten sposób to nic skomplikowanego.

Jak wymienić walutę?

Jak wygląda to krok po kroku? Najpierw musimy założyć konto w jednym z tego typu kantorów. Następnie wybieramy walutę kupna i sprzedaży. Po tej operacji dokonujemy przelewu na wybrane konto. Musimy podać też numer konta do przelewu zwrotnego. Jak widać w większości przypadków wszystko zajmuje nam maksymalnie 15 minut. Z tym, że musimy pamiętać, iż czasami na przelew musimy czekać do 3 dni roboczych – należy brać to pod uwagę przy tym sposobie wymiany walut. Inną niezwykle podobną opcją są portfele walutowe, a wtedy cały proces wymiany trwa dosłownie chwilę. W tym przypadku wybieramy tylko walutę z jakiej chcemy przewalutować nasze środki na jaką i gotowe. Co więcej coraz częściej mamy możliwość skorzystania z kart debetowych, którymi możemy płacić tylko i wyłącznie w konkretnej walucie. Pamiętajmy o jednej chyba najważniejszej kwestii jaką jest bezpieczeństwo.

Decydujemy się na korzystanie z zaufanych kantorów Internetowych, które przede wszystkim są pewne. Zanim zdecydujemy się na jakikolwiek krok warto bardzo dokładnie przeczytać cały regulamin, aby później nie narobić sobie kłopotów. Nie mniej, jednak jest to bardzo ciekawa i wygodna alternatywa.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Mariusz0000 2020-06-23 08:51:24 185.119.*.*
    Kantor Ekspert zaufany kantor. Kupuje codziennie euro i jest wszystko ok
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • Antek1991 2020-05-28 14:03:44 185.119.*.*
    Korzystam z kantoru internetowego od 2,5 roku. Według mnie najlepszy jest Kantor Ekspert.pl . Przynajmniej pewny i odsyłają szybko złotówki. Z innych nie korzystałem więc się nie wypowiem.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść