Wspólne oświadczenie Kaczyńskiego i Gowina. Wybory w trybie korespondencyjnym! [PIERWSZE KOMENTARZE]

Wspólne oświadczenie Kaczyńskiego i Gowina. Wybory w trybie korespondencyjnym! [PIERWSZE KOMENTARZE]
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. iStockPhoto

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, Jarosław Kaczyński oraz Jarosław Gowin przygotowali wspólne oświadczenie. To "rozwiązanie, które zagwarantuje Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach".

W związku z odrzuceniem przez opozycję wszystkich konstruktywnych propozycji umożliwiających przeprowadzenie tegorocznych wyborów prezydenckich w terminie konstytucyjnym, partie Prawo i Sprawiedliwość oraz Porozumienie Jarosława Gowina przygotowały rozwiązanie, które zagwarantuje Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach

- czytamy w oświadczeniu podpisanym przez prezesów PiS i Porozumienia.

Po upływie terminu 10 maja 2020 r. oraz przewidywanym stwierdzeniu przez Sąd Najwyższy nieważności wyborów, wobec ich nieodbycia, Marszałek Sejmu RP ogłosi nowe wybory prezydenckie w pierwszym możliwym terminie

- dodano.

Wybory przeprowadzone przez Państwową Komisję Wyborczą, w trosce o bezpieczeństwo Polaków, ze względu na sytuację epidemiczną, odbędą się w trybie korespondencyjnym. Porozumienie Jarosława Gowina zobowiązuje się do poparcia ustawy o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r., a jednocześnie przedstawi, w uzgodnieniu z Prawem i Sprawiedliwością, propozycje jej nowelizacji

- głosi treść wspólnego oświadczenia.

Lokalni politycy zamieścili już w sieci pierwsze komentarze dot. wyborów:

- Nie będzie wyborów 10 maja, to nie wynik porozumienia, tylko nieudolności i niesprawności rządzących. Biała flaga! - skomentował na Twitterze poseł Koalicji Obywatelskiej, Janusz Cichoń.

- Dzieje się historia! Po raz pierwszy w historii Polski - wybory prezydenckie będą nieważne. Brawo - napisał z kolei Bartosz Grucela, olsztyński działacz Lewicy.

- To dobre informacje. Niesmak pozostaje, ale cieszę się, że pragmatyzm wziął górę. Tak obstawiałem - o takiej treści natomiast zamieścił tweeta olsztyński radny z ramienia PiS, Jarosław Babalski.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Kaczystan 2020-05-07 06:32:53 79.184.*.*
  Jeszcze chwilę temu nieprzeprowadzenie wyborów 10,17 lub 23 maja miało wnosić chaos i naruszało Konstytucję RP. Dziś już nie wnosi i nie narusza.... Dziś we wniosku do Trybunału Konstytucyjnego marszałek Sejmu pisze, że w art. 128 ust. 2 Konstytucji. "nie ma mowy o obowiązku zarządzenia przez Marszałka Sejmu wyborów nie wcześniej niż na 7 miesięcy i nie później niż na 6 miesięcy przed upływem kadencji urzędującego Prezydenta". Można??? Nagle można!!!
  Odpowiedz Oceń: 6 1 Zgłoś treść
 • zółty 2020-05-07 06:18:34 79.184.*.*
  To dobrze, pisze poseł Babalski. Tak, dobrze bo sromotnie przegrał Kaczyński. I widać jak na dłoni, że żyjemy w dyktaturze. Pisowskiej dyktaturze. Kilka chwil po zakończeniu debaty kandydatów na prezydenta w TVP, na niespełna cztery dni przed wyznaczonym terminem głosowania, okazało się, że 10 maja wyborów prezydenckich jednak nie będzie. Polacy dowiedzieli się o tym z oświadczenia podpisanego przez dwóch szeregowych posłów Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina. Pis się rozlatuje, nie ma już mocy, nawet tej mafijnej, niebawem zostaną osądzeni. Ratuj się kto może :)
  Odpowiedz Oceń: 12 2 Zgłoś treść
 • Kocham Polskę 2020-05-06 23:05:31 79.191.*.*
  Tak chcem by się odbyły
  Odpowiedz Oceń: 2 7 Zgłoś treść