Dziś jest: 26.05.2024
Imieniny: Filipa, Pauliny
Data dodania: 2024-03-26 08:19

Redakcja

Wręczono statuetki "Lider Bezpieczeństwa" 2023 w Olsztynie

Wręczono statuetki
W olsztyńskim ratuszu wręczono statuetki "Lidera Bezpieczeństwa"
Fot. UM Olsztyn

Podczas uroczystości w ratuszu wiceprezydent Olsztyna Sylwia Rembiszewska-Piątek oraz Robert Szewczyk, przewodniczący Rady Miasta, wręczyli statuetki "Lider Bezpieczeństwa" w 2023 roku.

reklama

Jak powiedziała wiceprezydent Sylwia Rembiszewska-Piątek, w imieniu prezydenta Piotra Grzymowicza, od kilkunastu lat dobrą tradycją naszego miasta jest promowanie bezpiecznych zachowań w wielu aspektach życia społecznego. - Statuetka „Lider Bezpieczeństwa” jest przyznawana indywidualnie i zespołowo za szczególne zasługi w dziedzinie bezpieczeństwo i porządek publiczny – dodała pierwsza zastępca prezydenta Olsztyna.

Tym razem Kapituła, w skład której wchodzą m.in. przedstawiciele Rady Miasta, policji, straży pożarnej czy pełnomocnik prezydenta ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, postanowiła wyróżnić sześć osób i instytucji.

Paweł Micek, zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, którego szef też zasiada w Kapitule, zwraca uwagę, że docenione zostały działania wykraczające poza standardowe obowiązki.

Oto laureaci Nagrody Prezydenta Olsztyna „Lider Bezpieczeństwa” w dziedzinie "Bezpieczeństwo i porządek publiczny w 2023 roku":

  • Marek Bulski, ratownik medyczny,
  • Jarosław Przekop, wicedyrektor SP 21 i ratownik WOPR,
  • Adam Maciejewski, zastępca naczelnika Wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu KMP Olsztyn,
  • Paweł Zapadka, prezes OSP Gutkowo,
  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Olsztynie,
  • Szkoła Podstawowa nr 30 w Olsztynie.

- Przyjmuję to wyróżnienie, jako dowód uznania dla strażaków ochotników z Olsztyna i Gutkowa – komentował Paweł Zapadka. - Jest mi niezmiernie miło, że mogę także w ich imieniu odebrać statuetkę. Wykonujemy wiele innych działań, które nie kojarzą się ze strażą pożarną. Braliśmy udział w ostatnich latach również w inicjatywach związanych z pandemią czy wojną w Ukrainie. Przekazaliśmy m.in. kilka samochodów, które nam były zbędne, a mogli z nich jeszcze skorzystać koledzy zza wschodniej granicy.

Uroczystość w Urzędzie Miasta zakończył krótki występ młodych artystów z Pałacu Młodzieży w Olsztynie.

Nagroda "Lider Bezpieczeństwa" przyznawana jest w Olsztynie od 2012 roku.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl