Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się

Wpadli na ulicy Kopernika. Chcieli wyłudzić pożyczkę

Wpadli na ulicy Kopernika. Chcieli wyłudzić pożyczkę
Zdjęcie ilustracyjne

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych na gorącym uczynku przestępstwa, jakim jest usiłowanie oszustwa. Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą KMP w Olsztynie zatrzymali ich, gdy ci chcieli wyłudzić pożyczkę gotówkową przedstawiając sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

reklama

Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali wczoraj około godziny 16 na ulicy Kopernika dwóch mężczyzn próbujących wyłudzić pożyczkę gotówkową. Rafał C. oraz Sebastian W. przedstawili w jednej z placówek sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i osiąganych dochodach by wyłudzić 5 tys. zł.

Obaj mieszkańcy powiatu olsztyńskiego jeszcze tego samego dnia usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa. Grożą im kary nawet 8 lat więzienia.

Podczas wykonywania z nimi czynności, policjanci m.in. w samochodzie, którym przyjechali podejrzani znaleźli i zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wyroby tytoniowe ukryte były w nadkolu, do których posiadania przyznała się towarzysząca im kobieta. Również w jej mieszkaniu policjanci znaleźli nielegalny tytoń. W sumie  zabezpieczonych zostało ponad 450 paczek nielegalnych papierosów. W najbliższym czasie Natalia W. odpowie za wykroczenie skarbowe.

Źródło: KMP Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz
Odpowiadasz na komentarz.
Zaloguj się i odblokuj lepsze komentarze. Historia, wyróżnienie i dodatkowe opcje w Twoim profilu. Zaloguj się

Proponowane artykuły