Wielkimi krokami zbliża się III Olsztyński Bieg Niepodległości

Wielkimi krokami zbliża się III Olsztyński Bieg Niepodległości
Ubiegłoroczna edycja Olsztyńskiego Biegu Niepodległości
Fot. Olsztyński Bieg Niepodległości/FB

Już niedługo odbędzie się trzecia edycja Olsztyńskiego Biegu Niepodległości. Impreza z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę miłośników biegania. W tym roku do wyboru są dwie trasy – na 10 km i na 5 km.

Olsztyński Bieg Niepodległości, choć ma krótką tradycję, szybko stał się jedną z ważniejszych imprez biegowych w naszym regionie. Wydarzenie z roku na rok przyciąga coraz większą grupę miłośników biegania. W pierwszej edycji pobiegło 450 zawodników, druga edycja to start ponad 500 biegaczy a w tym roku spodziewane jest ich aż 600!

W tym roku uczestnicy zawodów mają do wyboru dwie opcje. Zaawansowani biegacze z pewnością zdecydują się na trasę 10-kilometrową. Z kolei ci mniej wprawieni w boju, którzy również aktywnie chcą świętować Dzień Niepodległości, mogą wybrać dystans 5-kilometrowy.

- Wprowadzając dwa dystanse chcemy dać wszystkim możliwość startu. Dla wielu niewprawionych biegaczy dystans 10 kilometrów może być psychologiczną i fizyczną blokadą dlatego też w tym roku pojawia się opcja 5 kilometrów. Wszystko to po to aby zgromadziło się nas jak najwięcej, aby jak najwięcej ludzi pojawiło się na starcie i świętowało na wesoło i na sportowo razem z nami. Myślimy, że taka forma celebrowania Dnia Niepodległości dla wielu Olsztynian jak i Gości przybywających do miasta specjalnie na to wydarzenie jest znacznie bardziej atrakcyjna niż pompatyczne marsze i parady. Organizując zawody sportowe, a nie ograniczamy się tylko do Biegu Niepodległości – w naszym portfolio są również takie biegi jak Nocna Draka czy ekstremalny Las Masakras – zawsze kierujemy się myślą „Najpierw zabawa potem rywalizacja”. Chcemy aby Olsztyński Bieg Niepodległości odbywał się właśnie w takim duchu, aby były to zawody radosne, dla wszystkich, nie koniecznie nastawione na rywalizację za wszelka cenę i łamanie życiowych rekordów. Dlatego też zapraszamy wszystkich do uczestnictwa jak i do kibicowania kilku setkom zawodników na trasie – mówi Przemysław Róziecki, jeden z organizatorów wydarzenia oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Wzajemnego Wsparcia i Szerzenia Pozytywnych Idei HORUS.

Bieg Niepodległości odbędzie się w poniedziałek, 11 listopada na Plazy Miejskiej, na terenie CRS „Ukiel”. Bieg na 5 km rozpocznie się o godz. 11:00, z kolei bieg na 10 km – o godz. 11:11.

Portal Olsztyn.com.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Jan z Dajtek 2019-10-23 11:22:06 81.15.*.*
    Rozumiem, że podobnie jak w latach poprzednich będą utrudnienia w ruchu drogowym, tj. Schumana i Sielska częściowo zamknięte w godzinach 9 do 12 ?
    Odpowiedz Oceń: 4 0 Zgłoś treść