Wiceprezesi Sądu Rejonowego w Olsztynie złożyli rezygnację

Wiceprezesi Sądu Rejonowego w Olsztynie złożyli rezygnację
Dziś dwoje wiceprezesów Sądu Rejonowego w Olsztynie złozyło rezygnację
Fot. Pixabay.com

Dziś dwoje wiceprezesów Sądu Rejonowego w Olsztynie złożyło rezygnację z pełnionej funkcji. Sędziowie nie podali przyczyny takiej decyzji.

O zamieszaniu wokół olsztyńskich sędziów, w tym sędziego Pawła Juszczyszyna, pisaliśmy wielokrotnie. Wczoraj Kancelaria Sejmu skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie pismo, w którym wnosi o uchylenie postanowienia nakazującego jej przedstawienie zgłoszeń oraz list osób popierających kandydatów na członków Krajowej Rady Sądownictwa. Więcej w tym temacie: Sejm skierował wniosek do olsztyńskiego sądu. Chce uchylenia postanowienia w sprawie KRS.

Dzisiaj z kolei dwoje wiceprezesów Sądu Rejonowego w Olsztynie – sędzia Anna Szczepańska i sędzia Krzysztof Krygielksi, złożyło rezygnację z pełnionych do tej pory funkcji bez podawania przyczyny. Rezygnacje wpłynęły na ręce prezesa sądu rejonowego Macieja Nawackiego, którego odwołania domagali się sędziowie z Olsztyna.

- Zgodnie z przepisami ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych w przypadku złożenia przez wiceprezesów sądu rezygnacji z pełnionej funkcji w toku kadencji, ich odwołanie następuje w wyniku decyzji Ministra Sprawiedliwości bez zasięgnięcia opinii kolegium właściwego sądu, a w tym konkretnym wypadku Kolegium Sądu Okręgowego w Olsztynie – informuje sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy olsztyńskiego sądu okręgowego.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz