Ważny moment dla przebudowy Uranii

Kolejny ważny krok ku przebudowie starej hali Urania w Olsztynie. Wszczęto już postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla tej inwestycji.  

 

Pracownia ''Urban Architect'', która wykonuje projekt budowlany przebudowy Uranii wystąpiła do ratusza o wydanie decyzji środowiskowej dla tej inwestycji. To kolejny, ważny krok w drodze do przebudowy wysłużonej hali sportowej w stolicy Warmii i Mazur.

Projekt budowlany Uranii ma być gotowy do 17 października 2016 roku, a pozwolenie na budowę uzyskane do końca listopada.

Sama przebudowa ma potrwać około półtora roku, a jej koszt szacuje się na około 40 mln złotych.  Środki na realizację pochodzić będą z dotacji unijnej z programu gospodarski niskoemisyjnej oraz z ministerstwa sportu. Dlaczego? Nowa hala ma być bowiem ''eko'', co oznacza, że zaproponowano  rozwiązania dotyczące efektywności energetycznej i zmniejszenia kosztów eksploatacji.

Miasto zakłada niemal całkowitą przebudowę starej hali. Po starym obiekcie pozostać ma jedynie konstrukcja stalowa i charakterystyczna dla niej kopuła, która stała się już wizytówką naszego miasta. Przebudowa hali w praktyce oznaczać ma zwiększenie ilości miejsc siedzących na widowni z obecnej liczby 1909 do maksymalnej lecz nie mniejszej niż 2600 miejsc. „Urania” po przebudowie będzie areną do organizowania imprez sportowych zarówno na szczeblu krajowym jak i międzynarodowym. W ramach planowanej inwestycji powstanie też hala treningowo – rozgrzewkowa, która służyć będzie również do niezależnego organizowania imprez sportowych o mniejszej randze i wymaganiach. Poza tym przy okazji zagospodarowania przestrzeni wokół hali, ma powstać Aleja Gwiazd Sportu.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz