Warmia Energa. Olsztyńscy ręczni na za pięć dwunasta

Warmia Energa. Olsztyńscy ręczni na za pięć dwunasta
W niedzielę o godz. 16 w tej hali ten zespół rozpocznie swoje pierwszoligowe zmagania w nowym sezonie pierwszej ligi
Fot. Warmia Energa Olsztyn

- Te rozgrywki będą bardzo wyrównane, więc w każdym meczu trzeba będzie zostawić wiele sił i zdrowia – uważa Jarosław Knapik, trener Warmii Energa przed niedzielnym meczem swoich podopiecznych z drużyną SMS Gdańsk, inaugurującym pierwszoligowe występy olsztyńskich szczypiornistów. - Będziemy skupiali się nad tym, aby wygrać każde spotkanie, bo tylko wtedy możemy być w pierwszej czwórce gwarantującej udział w kolejnym sezonie - dodaje kołowy Warmii Piotr Dzido.

Inauguracja rozgrywek I ligi miała miejsce już w poprzedni weekend, ale bez udziału ekipy z Olsztyna, która pauzowała (w grupie A gra nieparzysta liczba drużyn). Wystartował za to drugi zespół z naszego regionu KPR Elbląg (poprzednio Meble Wójcik), który uległ w swojej hali 26:31 (11:13) ekipie USAR-u Kwidzyn.

W niedzielę o godz. 16 olsztynianie zmierzą się w hali Urania (wstęp wolny) z zespołem Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Gdańska. Nie będzie to zapewne dla Warmii Energa spacerek, zważywszy choćby na to, że młodzi gdańscy szczypiorniści w swoim pierwszym meczu pokonali 33:27 Tytanów Wejherowo.

- Mieliśmy problem jak w sparingach grać w optymalnym zestawieniu, bo nie wszyscy zawodnicy mogli wystąpić, ale na ten mecz z SMS-em wyjdziemy już w tym optymalnym składzie i uda się nam w pełni wykorzystać nasz potencjał – powiedział portalowi Olsztyn.com.pl trener Jarosław Knopik. - Przygotowania do sezonu były bardzo długie, ale potrzebne, bo dołączyło do nas wielu nowych zawodników. Bardzo przydatne było zgrupowanie w Rynie, gdzie zawodnicy podjęli bardzo wytężoną pracę, nie tylko na parkiecie, ale i poza nim. Z utęsknieniem czekamy na rozpoczęcie ligi. Naszym celem jest w każdym spotkaniu zdobyć trzy punkty. Trochę się teraz ta nasza grupa zmieniła, bo odeszły do drugiej grupy zespoły z Sierpca i Ciechanowa, a weszło kilku beniaminków m.in. z Grudziądza i Kwidzyna. Te rozgrywki będą bardzo wyrównane, więc w każdym meczu trzeba będzie zostawić wiele sił i zdrowia. Nasz zespół jest teraz bardzo odmłodzony, mamy kilku doświadczonych zawodników i do nich doszła młodzież. Taki mamy pomysł na budowanie naszego zespołu i będziemy się tego trzymać.

Ostatnim sprawdzianem formy Warmii Energa Olsztyn było rozegrane w hali Urania spotkanie z drugoligowym Szczypiorniakiem Olsztyn. Niespodzianki nie było i olsztyńscy „starsi bracia” pokonali „młodszych” 43:16 (21:5). Ta gra kontrolna odbyła się już z udziałem Piotra Dzido, który w kilku poprzednich sparingach Warmii pauzował.

- Doznałem urazu kolana podczas sparingu z Kwidzynem i zaczynam powoli wchodzić w grę na kontakcie - tłumaczył kołowy olsztynian. - Do pełnego zdrowia jednak jeszcze trochę brakuje. Wykonuję ćwiczenia rehabilitacyjne, które pozwolą na odzyskanie pełnej sprawności tego kolana, ale to może być dłuższy proces. Ostatnie nasze przetarcie ze Szczypiorniakiem pokazało, że zbliżamy się do optymalnej formy. Może wynik nie pokazuje tego, ale musieliśmy się w tej grze sporo napocić. Do tego naszego pierwszego meczu powinniśmy przystąpić mocno zmobilizowani. Mam nadzieję, ze spotkanie z Gdańskiem potoczy się po naszej myśli. Będziemy skupiali się nad tym, aby wygrać każde, bo tylko wtedy możemy być w pierwszej czwórce gwarantującej udział w kolejnym sezonie. To jest dla nas najważniejsze.

Sparingi Warmii Energa: z MMTS Kwidzyn 19:27 i 39:19, z KPR Legionowo 22:23, z Orlenem Wisłą II Płock 15:18, z AZS UW Warszawa 40:19, ze Szczypiorniakiem Olsztyn 43:16.

Terminarz spotkań (I runda)

2. kolejka (26/27.09): Warmia Energa - SMS ZPRP Gdańsk
3. (03/04.10): KPR Elbląg - Warmia Energa
4. (10/11.10): Warmia Energa - SMS ZPRP Kwidzyn
5. (17/18.10): GKS Żukowo - Warmia Energa
6. (24/25.10): Warmia Energa - Gwardia Koszalin
7. (14/15.11): Sokół Kościerzyna - Warmia Energa
8. (21/22.11): Warmia Energa - Nielba Wągrowiec
9. (28/29.11): MKS Grudziądz - Warmia Energa
10. (05/06.12): Warmia Energa - USAR Kwidzyn
11. (12/13.12): Tytani Wejherowo - Warmia Energa

Skład Warmii Energa Olsztyn:

Bramkarze: Cezary Kaczmarczyk, Krystian Matusiak, Daniel Makowski

Skrzydłowi: Mateusz Kopyciński, Michał Sikorski, Marek Starzec, Adam Konkel, Maciej Kozłowski

Rozgrywający: Wojciech Golks, Marcin Malewski, Robert Targoński, Damian Didyk, Adrian Chełmiński, Marcin Laskowski, Paweł Deptuła

Kołowi: Piotr Dzido, Jakub Zemełka, Jakub Kozłowski, Szymon Hegier

Lech Janka

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Świński ryj 2020-09-26 23:37:38 37.30.*.*
    Na razie ladnie sie prezentuja na zdjeciach,pieknie ustawieni w szyku bojowym oby na parkiecie tez bylo bojowo.
    Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść