W wyniku pożaru w dawnych koszarach spłonęła także redakcja Made In Warmia & Mazury

W wyniku pożaru w dawnych koszarach spłonęła także redakcja Made In Warmia & Mazury
W wyniku pożaru, do którego doszło w budynku dawnych koszar przy ul. Kotańskiego, ucierpiała redakcja dwumiesięcznika Made In Warmia & Mazury

Do pożaru doszło w czwartek nad ranem w jednym z odrestaurowanych budynków dawnych koszar przy ul. Kotańskiego. Spłonęła część hotelowa należąca do Banku Żywności, ale także redakcja popularnego dwumiesięcznika Made In.

Na fanpage'u redakcji pojawił się smutny post.

Drodzy czytelnicy i przyjaciele. Redakcja fizycznie nie istnieje. I wszystko co namacalne: komputery, archiwum, biurka, cały nakład, sprzęt, wszystko spłonęło. MADE IN Warmia & Mazury jest na razie tylko w naszych w głowach. Mamy nadzieje, że i w Waszych.

– możemy przeczytać na jednym z portali społecznościowych.

Pod postem szybko zaczęły się pojawiać komentarze pełne współczucia i troski. Wsparcia udzieliły nie tylko osoby prywatne, ale także instytucje, m.in. Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny czy filharmonia.

Redakcja Made In zapowiedziała, że mimo tej trudnej sytuacji, pismo ukaże się tak, jak zaplanowano.

Redakcja fizycznie nie istnieje. Nie ma komputerów. Ale ludzie nadal są, dlatego też magazyn będzie nadal wychodzić. Kolejny numer ukaże się w grudniu – powiedział w rozmowie z nami Rafał Radzymiński, redaktor naczelny Made In Warmia & Mazury.

Dodał, że teraz redakcja musi zewidencjonować stan obecny. Od rana otrzymują propozycje wsparcia.

Cieszymy się, że pomoc płynie z wielu stron – dodał Rafał Radzymiński.

Przypomnijmy, że wstępne straty oszacowano na 5 mln zł.

Drodzy czytelnicy i przyjaciele. Redakcja fizycznie nie istnieje. I wszystko co namacalne: komputery, archiwum, biurka,...

Opublikowany przez MADE IN Warmia & Mazury Czwartek, 17 października 2019

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • Kolwalik 2019-10-18 10:30:04 213.73.*.*
  do Rysiek: widać że czytasz tylko tabloidy i wiadomości w internecie. Twoje insynuacje są na poziomie.... ameby... To zazdrość, głupota czy może tylko niewiedza?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Misia123 2019-10-18 10:27:05 213.73.*.*
  Straszne. Spłonęło wszystko co młodym ludziom jest potrzebne do pracy. Mam nadzieję, że ktoś zorganizuje zbiórkę na sprzęt i przetrwanie tych trudnych miesięcy. Sama z chęcią dołożę.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Rysiek 2019-10-17 20:12:31 95.160.*.*
  Ciekawe czy przypadkiem na szczęście zdążyli się ubezpieczyć... Tyle teraz wypadków... P.S. Ktoś, coś kiedyś miał tę poczytną gazetkę w ręku? Nigdy o niej nie słyszałem.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 1
 • Ryszard Ochódzki 2019-10-17 13:31:00 37.47.*.*
  :(
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 1
2147382000