Zaledwie 67 minut (!) zajmie w Olsztynie przeprowadzenie testu na obecność koronawirusa!

Zaledwie 67 minut (!) zajmie w Olsztynie przeprowadzenie testu na obecność koronawirusa!
Zdjęcie ilustracyjne / Szpital uniwersytecki wzbogaci się o laboratorium, w którym będzie można w ciągu zaledwie 67 minut wykryć, czy pacjent jest zakażony koronawirusem
Fot. Pixabay.com

W szpitalu uniwersyteckim będą robić testy na obecność koronawirusa. Sprzęt zakupiło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Laboratorium ma zacząć działać w ciągu dwóch tygodni. Wyniki przeprowadzanych testów mają być znane nawet w 67 minut.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie przekształci laboratorium, w którym do tej pory zajmowano się komórkami macierzystymi, w placówkę, gdzie będą przeprowadzane testy na obecność koronawirusa.

Lekarze podkreślają, że zdarza się, że pacjenci z podejrzeniem zachorowania na Covid-19 przyjeżdżają do szpitali innych niż zakaźne. Dlatego też warto, aby takie placówki także mogły przeprowadzać testy na obecność koronawirusa, aby uniknąć zamykania oddziałów bez potrzeby.

Sprzęt do analizy testów został zakupiony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ma on trafić do laboratorium w ciągu dwóch tygodni. Wyniki testów mają być znane w ciągu 67 minut.

Zapytaliśmy, jaki był koszt aparatury, a także czy przysposobienie laboratorium do nowego zadania niesie ze sobą jakieś trudności. Czekamy na odpowiedź.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz