W MOK-u idzie nowe na wiosnę

W MOK-u idzie nowe na wiosnę
Fot. MOK Olsztyn/FB

Nowe logo, przejrzysta strona internetowa i nowy plan działania. Tak prezentuje się na wiosnę Miejski Ośrodek Kultury, którym od niedawna kieruje Agnieszka Kołodyńska.  

''Włącz się'' na wiosnę to nie tylko hasło Miejskiego Ośrodka Kultury zapowiadające program na nowy sezon, ale również symbol kierunku, w którym podążać będzie placówka pod rządami Agnieszki Kołodyńskiej. Przypomnijmy, ta młoda aktorka i animatorka kultury zastąpiła piastującego przez 15 lat stanowisko dyrektora MOK-u Marka Marcinkowskiego.

I choć Kołodyńska przejęła stery niespełna pół roku temu, przez ten czas wiele się zmieniło. MOK doczekał się nowego logo – spójnego z koncepcją ''włącz się'', przejrzystej strony internetowej i uporządkowanego programu z podziałem na konkretne obszary działalności.

Nowe logo:

Miejski Ośrodek Kultury od teraz działać będzie nie od imprezy do imprezy, a w rocznych programach.

Wśród nich: Akademia Dźwięku – oferująca edukację techniczną w obszarze realizacji dźwięku, Akademia Żywego Teatru: gromadząca młodych miłośników teatru, czy #bluesolsztyn, którego sercem będzie festiwal Olsztyńskie Noce Bluesowe – zaplanowany na 14-16 lipca.

Nowością będzie program Spichlerz Piastowska 13, którego celem będzie aktywizacja kulturowa mieszkańców Olsztyna, głównie z szerokiego otoczenia Spichlerza (jednostka MOK-u przy ul. Piastowskiej 13 – red.). Program jest też eksperymentem funkcjonowania jednostki kultury w synergicznym działaniu jej animatorów z najbliższym otoczeniem społecznym, przełamującym obowiązujący, ofertowy charakter placówek kultury.

MOK postara się również ożywić Śródmieście, a to za sprawą programu Żywe Centrum. Będzie to próba aktywizacji serca miasta.

W trudnej przestrzeni – kojarzonej do tej pory z miejscem pędzących przechodniów i autobusów, sklepów – chcemy uruchomić społeczną aktywność. We współpracy z artystami, niezależnymi grupami i animatorami, w przestrzeń typowo miejską wprowadzimy element kultury i refleksji. Dzięki programowi Żywe Centrum, Śródmieście Olsztyna stanie się miejscem przyjaznym mieszkańcom i turystom – wyjaśniają inicjatorzy projektu.

Nie zabraknie też działu ''Rozrywka'', w którego ramy wpiszą się elementy Olsztyńskiego Lata Artystycznego. W tegorocznym programie OLA nie zabraknie festiwalu ''Bez Lipy'', podczas którego wystąpi Piotr Rogucki, czy spotkań z kabaretami – w tym z uwielbianą w mieście Neonówką. Na olsztyńskiej scenie po raz pierwszy wystąpi też kapela SBB.

Strategia nowej dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie to otworzyć placówkę na mieszkańców i sprawić by była ona nowoczesna, uczestnicząca i przyjazna.

Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Darek1 2016-03-22 21:49:53 46.21.*.*
    Czy tam ktoś sie zastanowił co oznacza słowo LOGO? Przecież to jest pospolity piktogram.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • MARVIN 2016-03-22 12:57:45 213.73.*.*
    czarne logo?!!!!! ludzie! masakra! czarne??? czarne to: zakonczenie. a nie "otwarcie"!!!
    Odpowiedz Oceń: 0 1 Zgłoś treść