Policjanci podsumowali majówkę. Zatrzymano sześciu kierowców będących pod wpływem alkoholu

Policjanci podsumowali majówkę. Zatrzymano sześciu kierowców będących pod wpływem alkoholu
W trakcie majówki policjanci skontrolowali 539 pojazdów
Fot. KMP Olsztyn

Długi weekend majówkowy już za nami. Niektórzy odpoczywali, a policjanci czuwali nad bezpieczeństwem. W ciągu sześciu dni na miejskich i powiatowych drogach doszło do 50 zdarzeń drogowych, złapano sześciu kierowców będących pod wpływem alkoholu, zatrzymano 19 praw jazdy i 30 dowodów rejestracyjnych.

Kontrole przeprowadziło 533 policjantów (w tym 213 z drogówki) oraz dwóch strażników miejskich. W dniach od 30 kwietnia do 5 maja funkcjonariusze sprawdzili 539 pojazdów.

– Nałożono 262 mandaty karne, w tym 180 za przekroczenie dozwolonej prędkości, a 17 za niestosowanie środków bezpieczeństwa w pojazdach (pasy i foteliki). Funkcjonariusze skierowali również 26 wniosków o ukaranie do sądu – mówi Rafał Prokopczyk, oficer prasowy KMP Olsztyn.

Policjanci pouczyli 194 osoby, w tym 31 za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Na drogach w mieście i powiecie w ciągu minionych sześciu dni doszło do 50 zdarzeń drogowych. Większość z nich stanowiły stłuczki. Na szczęście nikt nie zginął.

Do najpoważniejszych wykroczeń należała jazda na podwójnym gazie.

– Funkcjonariusze zatrzymali sześciu kierujących będących pod wpływem alkoholu. Czterem z nich zatrzymano prawo jazdy (ogółem 19 osób straciło prawo jazdy – red.) – dodaje Rafał Prokopczyk.

Policjanci zatrzymali także 30 dowodów rejestracyjnych, w tym 16 za zły stan techniczny pojazdów.

Trzeba przyznać, że jak na tak długi okres, groźnych zdarzeń było niewiele.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Kudo 2019-05-06 13:27:20 188.146.*.*
    Po 3 piwkach śmiało można śmigać bierzcie przykład z zachodu jesteśmy w uni tam jest bezpiecznie a w Polsce już szkodzi absurd.Dobry kierowca po połówce jeździ lepiej niż niejeden trzeźwy
    Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść