W Koszarach Dragonów budują Kuźnię Społeczną. Jest okazja dołożyć ''cegiełkę''

W Koszarach Dragonów budują Kuźnię Społeczną. Jest okazja dołożyć ''cegiełkę''
Powstająca w Olsztynie Kuźnia Społeczna

W budynku dawnej stajni w XIX-wiecznym budynku Koszar Dragonów powstaje Kuźnia Społeczna – wyjątkowy projekt Banku Żywności. Środki na organizację tego miejsca to nie tylko unijna dotacja. Środki zbierane będą między innymi podczas specjalnego spektaklu w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych – cegiełkę może więc dołożyć każdy z nas.

Kuźnia Społeczna to obiekt, który powstaje w zaadaptowanym XIX-wiecznym budynku po stajni Koszar Dragonów w Olsztynie. Projekt dzięki wsparciu finansowemu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 realizuje Bank Żywności w Olsztynie.

Jak planuje inwestor – w tym miejscu powstanie kuchnia społeczno-warsztatowa, przestrzeń biurowa i coworkingowa oraz przestrzeń szkoleniowo-eventowa.

Kuchnia społeczno-warsztatowa będzie centrum  szkoleń i warsztatów z przeciwdziałania marnowaniu żywności.

- Chcemy też uczyć prawidłowych nawyków żywieniowych. Zajmiemy się również wykorzystaniem i przetwarzaniem pozyskanej żywności z krótkim terminem przydatności, która w innym przypadku trafiłaby do utylizacji. W kuchni będzie można ochronić ją przed zmarnowaniem i przygotować wartościowe posiłki dla potrzebujących – informuje Bank Żywności.

To właśnie budowę tej kuchni może wesprzeć każdy z nas. W jaki sposób? Kupując cegiełkę na spektakl Wspaniałego Teatru Bez Nazwy z Gietrzwałdu, działającego pod kierownictwem olsztyńskiego reżysera Andrzeja Fabisiaka. Teatr wystawi 6 września „Wesele” według Stanisława Wyspiańskiego. Na scenie CEiIK-u w Olsztynie zobaczymy mieszkańców gminy Gietrzwałd, którzy od kilkunastu lat współtworzą ten wyjątkowy w skali kraju teatr.

- Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wyposażenie kuchni społeczno-warsztatowej. W części kuchennej już w przyszłym roku będzie przygotowywanych dziennie 350 ciepłych posiłków dla potrzebujących – informuje Edyta Jermakow, z biura komunikacji Banku Żywności w Olsztynie.

Spektakl odbędzie się w czwartek 6 września o godzinie 19.00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, przy ulicy Parkowej 1. Po występie przeprowadzona zostanie licytacja kilku obrazów, m.in. przekazanego przez olsztyńskiego malarza – Roberta Listwana.

Bilety cegiełki (50 zł) są dostępne w restauracji MISA na olsztyńskiej starówce (ul. Lelewela 7) i na stronie internetowej: www.prosatis.pl/rotary.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Młoda 2018-08-26 21:59:21 94.254.*.*
    Cieszę się z faktu że jesteśmy po źniwach i doźynkach. Wkrotce WYKOPKI. Olsztyn mam nadzieję, że zostanie przewietrzony...
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0