VIII Elektroniczne Pejzaże Muzyczne

Dwie grupy olsztyńskiej formacji tańca współczesnego Pryzmat zaawansowana i początkująca pojawią się w tym roku na scenie VIII Elektronicznych Pejzaży Muzycznych w Olsztynie. Zobaczymy je w choreografii Katarzyny Grabińskiej i Tatiany Asmolkovej w spektaklu Sen jednej nocy do kompozycji muzycznej Elżbiety i Andrzeja Andymiana Mierzyńskich.

Motywem głównym choreografii jest ucieczka samotnego mieszkańca miasta w sferę dzikiej natury i przeżycie magicznej Nocy Kupały. Do tematu nakłania data tej prezentacji - z 23 na 24 czerwca. Koncert odbędzie się na ulicy Dąbrowszczaków. Start koncertu zaplanowano na godzinę 22.30.

Organizator, czyli Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, planuje rozbudowanie atmosfery o pokazy ognia w wykonaniu Teatru Ignis Ordo oraz Podróżujące Planetarium – gwiezdne stanowisko Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego. Gościem specjalnym koncertu będzie klawiszowiec Steve Schroyder, jeden z głównych reprezentantów muzyki elektronicznej w Niemczech, na początku kariery związany z legendarną grupą Tangerine Dream.

Kierownikiem artystycznym Elektronicznych Pejzaży Muzycznych jest od początku tego cyklu Andrzej Mierzyński (na koncie 7 płyt autorskich i 13 w projektach zbiorowych). Ze Stevem Schroyderem poznali się osobiście przy wspólnym graniu podczas festiwalu Elektroniczny Woodstock w 2008 roku w Słubicach. Co ciekawe, na scenie wtedy zagrali na zaproszenie organizatora także inni uczestnicy olsztyńskich Elektronicznych Pejzaży Muzycznych: Electronic Revival (jest też organizatorem krajowego konkursu i festiwalu The Day of Electronic Music w Cekcynie), Adam „Mr Smok” Bórkowski (piękny koncert pod zamkową lipą niedługo przed tym jak padła podczas burzy), Jarosław „Yarek” Degórski (wtedy na scenie też malarskie teatry Między Innymi i Zmysł oraz wokaliza Elżbiety Mierzyńskiej). Andrzej marzy o tym, aby wszyscy zagrali w nowym projekcie Silver Night Sounds, który narodził się niedawno podczas Międzynarodowej Nocy Muzeów w Olsztynie.Tegoroczna ósma edycja Elektronicznych Pejzaży Muzycznych otwiera show Ulicy (EURO)Kultury - III Święta Ulicy Dąbrowszczaków, przygotowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Źródło: Elżbieta Mierzyńska

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Andrzej Mierzyński 2012-06-14 11:47:11 83.24.*.*
    Zainteresowanych serdecznie zapraszamy!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0